Що таке ПЕТ

Що таке ПЕТ - 1

ПЕТ тара з поліетилентерефталату (ПЕТ, ПЕТФ)

Поліетилентерефталат або ПЕТ, ПЕТФ — полімер, який є найвигіднішою сировиною для виготовлення пакувальних матеріалів, у тому числі різноманітної тари. Багатьом споживачам він знайомий під різними найменуваннями — поліестер, терілен, мелінекс, дакрон, лавсан, майлар. Як правило, всі ці речовини майже нічим не відрізняються одна від одної — різниця лише у країні походження. У країнах СРСР за поліетилентерефталатом закріпилася назва лавсан — на честь Лабораторії Високомолекулярних Сполучень Академії Наук. Саме тут речовина була успішно синтезована наприкінці 40-х років.

В якості абревіатури для позначення посуду з поліетилентерефталату найчастіше використовують скорочення ПЕТФ, а для виробів з нього застосовують скорочення ПЕТ тара.

Наша продукція:

Плюси використання ПЕТФ для виробництва тари

У промислових масштабах поліетилентерефталат став застосовуватися завдяки своїм характеристикам:

  • Висока міцність — матеріал може витримувати численні деформації та ударне навантаження;
  • Пластичність — у виробництві поліетилентерефталат має високу цінність завдяки простоті обробки;
  • Інертність — поліетилентерефталат стійкий до впливу слабких кислот, лугів, розчинів, тому тара підходить для зберігання продуктів, побутової хімії, косметики;
  • Нерозчинність у воді — полімер не входить у реакцію з водою;
  • Діелектричні властивості — речовина не проводить струм і часто застосовується як ізолюючий матеріал для різних компонентів;
  • Потенціал для переробки — упаковки та ємності з полімеру можуть повністю перероблятися;
  • Безпека для людини — згідно з дослідженнями ILSI, тара з ПЕТ не вступає в реакції з їжею, водою та повітрям і не виділяє у навколишнє середовище токсичні речовини.

Цей матеріал зовні є аморфною прозорою субстанцією. Речовина здатна змінювати форму під температурним впливом, при кристалізації набуває стійкої твердої форми і матового відтінку, піддається фарбуванню та металізації. Для виробництва пластикових ємностей надходить у вигляді грануляту, що є універсальною сировиною. У такій формі поліетилентерефталат підходить для різних типів обладнання.  Перелічені властивості матеріалу роблять його незамінною сировиною для виробництва пакувальних матеріалів, канатів, шпагатів, преформ для пляшок та банок, інших ємностей.

В'язкість

Характеристична в'язкість ПЕТ знаходиться в межах 0,795-0,815 дл/г, при цьому для лиття преформ використовується речовина з максимальними показниками даного параметра. Збільшення цієї характеристики знижує швидкість кристалізації полімеру. Це також спричиняє високу міцність та зносостійкість ПЕТ поряд з діелектричними властивостями.

Механічна міцність

Матеріал стійкий до ударних навантажень, деформацій на розтяг та вигин. Всі ці властивості він зберігає за температурного режиму від -40 до +60℃.

Низький коефіцієнт тертя

Цей матеріал має стійкість до зносу. За рахунок низького коефіцієнта тертя, мінімальної повзучості в поєднанні з високою пружністю ПЕТ підходить для виготовлення практично будь-якої тари. При цьому вироби з нього можуть використовуватись у температурному діапазоні від -60 до 170℃.

Ударна міцність

Зовнішній вигляд і здатність пропускати світло (до 90%) роблять ПЕТ схожим на полікарбонат та акрил — прозоре оргскло. При цьому ПЕТ має значно більшу ударну міцність — у 10 разів більше, ніж у акрилу.

Основні характеристики поліетилентерефталату:  
Теплопровідність: 0,14 Вт/(м·К).
Стискність (розплав): 99·106 Мпа
Відносне подовження під час розриву: 12-55%
Температура скловання аморфного поліетилентерефталату: 67°С
Температура скловання кристалічного поліетилентерефталату: 81°С
Температура плавлення: 250-265°С
Температура розкладання: 350°С
Показник заломлення (лінія Na) аморфного поліетилентерефталату: 1,576
Показник заломлення (лінія Na) кристалічного поліетилентерефталату: 1,640
Межа міцності при розтягуванні: 172 МПа
Модуль пружності при розтягуванні: 1,41·104 МПа
Вологопоглинання: 0,3%
Припустима залишкова волога: 0,02%
Морозостійкість:  до -60°С

Асортимент ПЕТ тари в компанії «Тарапласт»

Як замовити ПЕТ тару оптом із доставкою?

  • Оформити замовлення онлайн на нашому сайті
  • За телефоном: +38 (050) 039-13-78