Тарапласт - ПЭТ тара
 
  Производство ПЭТ-тары, г.Днепропетровск   +38 (050)-039-13-78
укр рус англ
     Что такое ПЭТ?
     Бутылка ПЭТ
     Банка ПЭТ
     Одноразовый
      стакан
     Эксклюзивная
      продукция
     Преимущества ПЭТ
     Безопасность
     Статьи
     Партнеры
     Карта сайта
     Контакты

Партнеры

Рубрики статей
 • разное
 • ПЭТ-тара и упаковка
 • упаковка и хранение пищевых продуктов
 • властивості пакувальних матеріалів

По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

Реклама


главная > статьи > Скотч-стрічки

Скотч-стрічки

27 февраля 2015
 властивості пакувальних матеріалів

Скотч (scotch - скупий, економний) - полімерна стрічка з нанесеним на одну сторону клеєм. Існує біля 1000 видів скотч-стрічки.

За видом проклеювання вони бувають одно та двосторонні.

За складом клеї, що використовуються у виробництві самоклейних стрічок, діляться на дві основні групи: акрилові і каучукові.

Акрилові розрізняються на адгезиви на основі розчинників і на водній основі. Перші в даний час використовуються досить рідко (вони шкідливі для навколишнього середовища та пожежонебезпечні). Відносно недавно з'явилися УФ-акрилові клеї (їх адгезивні властивості засновані на утворенні поліакрилату під впливом ультрафіолетового світла).

Каучукові клеї після 1-2 років експлуатації втрачають колір, тріскаються, втрачають клеєві властивості внаслідок так званого процесу старіння клею. Строк служби акрилових адгезивів у декілька разів більший.

За основу скотча можуть використовувати різні матеріали: від паперу і полімерних плівок до алюмінію і золота, частіше - двовісноорієнтовану поліпропіленову (БОПП) плівку.

Окрім основної функції - склеювання елементів паковань - двосторонні липкі стрічки на основі спіненого ПЕ компенсують нерівності з'єднуваних деталей.

Адгезія - поверхневе явище, яке заключається у виникненні фізичної і (або) хімічної взаємодії між тілами в конденсованому стані при їх молярному контакті, що приводить до утворення нової гетерогенної системи - адгезійного з'єднання.

Зчеплення двох поверхонь може мати хімічну, електричну і магнітну природу, зумовлюватись чисто механічною взаємодією поверхонь або визначатись всіма цими факторами. При виробництві скотча використано явище хімічної адгезії, яку створює клей, нанесений на плівку. Щоб клей тримався на плівці, одну з її сторін обробляють коронним розрядом.

Першим був винайдений Solvent, або натуральний каучук, запатентований як скотч (температурний режим від - 20 до + 130 °С). Одним з наступних - "водний акрилат", який виробляють екологічно чистою технологією, і який є найдешевшим на українському ринку. Самою дешевою і молодою є технологія Hot melt, за якою виробляють так звані термоактивуючі адгезиви, з температурним інтервалом від - 15 до + 60 °С.

Перше в Україні підприємство з повним виробничим циклом по виготовленню скотча - ТОВ "ХАСК" (м. Харків). Виробництво здійснюється на імпортній лінії, на основі ПП плівки товщиною 25 і 28 мкм з використанням акрилового клею і фарбників європейського виробництва.

Пакувальні стрічки рекомендують вибирати за їх клейкими властивостями: для скріплення ящиків з макулатурного (сірого) гофрокартону - скотч з акриловим клеєм (товщиною не менше 15 мкм);

для заклеювання коробок з картону середньої якості (зовнішній шар - те- стлайнер із вмістом макулатури до 40 %) - скотч з клеєм акрилат або Hot melt (товщиною більше 17 мкм);

заклеювання коробок з картону із зовнішнім целюлозним шаром (крафт- лайнер) та інших матеріалів (ПП, ПЕ мішки) - скотч з клеєм Solvent (товщиною більше 18 мкм).

Липкі стрічки наносять на поверхню за допомогою ручних розмотувачів, а в масовому виробництві - напівавтоматичними і автоматичними обандеро- люючими пристроями.

В промисловості використовується скотч безпеки, який захищає товар. Він має двошарову структуру. При спробі відклеїти відривається верхній шар, залишаючи напис "відкрито" (розробник - фірма "Братья Тютчевы", Росія). При цьому клеюча здібність нижнього шару зростає багатократно і миттєво. Режим експлуатації - від - 40 до + 40 °С.
Другие статьи на тему властивості пакувальних матеріалів
   Розтягувані плівки
Для пакування промислових і продовольчих товарів серйозним конкурентом термоусадкової плівки є розтягувана полімерна плівка, яка відома серед фахівців як стретч-плівка. Така плівка має певні переваги над термоусадковою у разі використання її для пакування
   Плівки, що термозбігаються
Великого значення набули термоусадкові плівки, які під тепловим впливом скорочуються (усаджуються) і приймають форму продукту чи виробу. Ефект усаджування забезпечується орієнтаційною витяжкою плівки без подальшої її термофіксації. Для термофіксованих плівок з поліетилентерефталату і поліамідів, неорієнтованих плівок з поліефірсульфонів характерні безусадко- вість і висока стабільність розмірів за підвищених температур.
   Металізовані комбіновані матеріали
Протягом останніх років під час конструювання багатошарових пакувальних матеріалів застосовують металізацію полімерних плівок, паперу.
   Комбіновані матеріали на основі паперу і картону, матеріали на основі алюмінієвої фольги
До групи комбінованих матеріалів належать папір і картон з полімерним покриттям. З полімерів частіше за інші використовують поліетилен, співполімери етилену з вінілацетатом (наприклад, ЕВА), співполімери ПВДХ, поліпропілен.
   Комбіновані та багатошарові пакувальні матеріали.
Останнім часом набули широкого використання комбіновані та багатошарові пакувальних матеріали , які є композиційними. Цей поділ композиційних матеріалів досить умовний.
   Біо-, фото-, і водорозкладані пакувальні матеріали
За остані десятиліття знаходять розвиток і широке використання пакувальні матеріали з біо- (БРП), фото- (ФРП) і водорозкладаних полімерів (ВРП). Це новий клас пластичних матеріалів, які після використання розкладаються до двоокису вуглецю, води і біомаси - гумусу
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 4
Полікарбонати (ПК) - група термопластів - складні поліефіри вугільної кислоти і двохатомних спиртів загальної формули (-0-R-0-C0-)n. Найбільше промислове значення мають ароматичні полікарбонати, у першу чергу полікарбонат на основі бісфенолу А, завдяки доступності останнього, що синтезується конденсацією фенолу і ацетону.
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 3
Вінілові полімери. Найбільш відомі представники: полівінілхлорид (ПВХ), полівінілденхлорид, співполімер вінілхлорида з вінілденхлоридом, віз вінілацетатом, полівініловий спирт
 
Свяжитесь с нами

   +38 (050)-039-13-78
   +38 (068) 222-68-07
   E-mail:
   taraplast.com@gmail.com
   erin.sushkova@gmal.com

   Украина,
   г. Днепр
   (Днепропетровск),
   ул. Журналистов, 7


Схема проезда

Партнеры
Партнеры

главная | бутылка ПЭТ | банка ПЭТ | одноразовая посуда | что такое ПЭТ | преимущества ПЭТ | безопасность ПЭТ | статьи | карта сайта | контакты
 

ООО "Тарапласт", 2006 - 2010г. Все права защищены.