Тарапласт - ПЭТ тара
 
  Производство ПЭТ-тары, г.Днепропетровск   +38 (050)-039-13-78
укр рус англ
     Что такое ПЭТ?
     Бутылка ПЭТ
     Банка ПЭТ
     Одноразовый
      стакан
     Эксклюзивная
      продукция
     Преимущества ПЭТ
     Безопасность
     Статьи
     Партнеры
     Карта сайта
     Контакты

Партнеры

Рубрики статей
 • разное
 • ПЭТ-тара и упаковка
 • упаковка и хранение пищевых продуктов
 • властивості пакувальних матеріалів

По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

Реклама
Tony Moly. Купи сейчас. В наличии, доставка
etonymoly.ru
алиэкспресс.рус
Продажа оборудования Testo по цене завода. Подробнее
radikom.ru


главная > статьи > Комбіновані матеріали на основі паперу і картону, матеріали на основі алюмінієвої фольги

Комбіновані матеріали на основі паперу і картону, матеріали на основі алюмінієвої фольги

26 февраля 2015
 властивості пакувальних матеріалів

Комбіновані матеріали на основі паперу і картону

До групи комбінованих матеріалів належать папір і картон (густиною від 40 до 500 г/м2) з полімерним покриттям. З полімерів частіше за інші використовують поліетилен, співполімери етилену з вінілацетатом (наприклад, ЕВА), співполімери ПВДХ, поліпропілен.

Наприклад, комбінований матеріал для пакування молока і молочних продуктів у пакети форми тетраедр виготовляється з паперу з поліетиленовим покриттям і кольоровим друком, вкритого парафіном.

Іншим комбінованим матеріалом для пакування молока, рідких молочних продуктів, соків, вина у пакети форми тетраедр на автоматах Tetra-Pack є багатошаровий ламінований картон (з можливим включенням шарів алюмінієвої фольги). Також виготовляють пакувальний папір з кольоровим друком з одного боку та вкритий поліетиленом з двох сторін.

Паковання такого типу утворюються з нескінченного рукава з поздовжнім швом і поперечним зварюванням під час заповнення продуктом і формуванням прямокутного дна і верху.

В усіх випадках під час виготовлення матеріалів "папір-поліетилен-кар- тон-поліетилен" або "папір-ЕВА" тощо, покриття наносять екструзійним способом, співполімери ПВДХ - каландруванням (валковим способом).

До паковань, виготовлених з комбінованих матеріалів, належать також: паковання типу "флоу" (flow pack), одержане нанесенням розплаву полімеру безпосередньо на упаковані вироби;

паковання типу "скін" (skin pack). Для цього виду пакування виріб, обтягнутий усадковою плівкою, розміщують на картонній підкладці, після чого нагрівають: плівка скорочується і щільно облягає виріб. Окремі види продуктів пакуються без підкладки, наприклад, м'ясо, овочі, фрукти, риба, батарейки, галантерейні вироби тощо. Додатково може застосовуватися вакуумування; паковання типу "стретч" (stretch pack) являє собою здвоєну заготовку з листового матеріалу (найчастіше, картону) з фігурним віконцем, в якому розміщують виріб, що пакується. Виріб закривають з двох боків термоусадковою або розтягуваною плівкою на основі ПВХ або ПВДХ, кінці якої закріплюють скобами, клеєм або зварюванням між аркушами картону. Для щільного прилягання плівки паковання нагрівають і вакуумують. Це паковання застосовується для парфумерних і косметичних виробів у пеналах, флаконах, тубах, різних галантерейних і господарчих товарів;

паковання типу "вітелло" (witello pack) - термоформований стаканчик, вставлений в склеєний картонний циліндр. Стаканчик виготовляється з аркушевого матеріалу УПС або ПВХ завтовшки 0,5... 1,2 мм. Кришка паковання виготовляється з ПП, ПЕНГ або ПЕВГ литтям під тиском. Таке паковання використовують для молочних продуктів, гірчиці, харчових приправ, товарів побутової хімії. Його можна оформити кольоровим друком;

пакування типу "блістер" (blister pack) виготовляється із жорсткої картонної підкладки і футляра з прозорого листового матеріалу на основі ПС, ПВХ, ацетатів, бутиратів або пропіатів целюлози. Якщо футляр має форму правильної півкулі таке паковання називається "блістер-бабл-пак", а якщо він за контуром повторює виріб, що упаковується, - "блістер-контур-пак". Футляр виготовляють методом термоформування і прикріплюють до картонної підкладки зварюванням, скобами або за допомогою клеїв-розплавів. Паковання типу "блістер" застосовують для лікарських препаратів, господарчих товарів, канцелярських виробів, галантерейних, парфумерних та косметичних товарів, сувенірів, іграшок, інструментів тощо.

Комбіновані матеріали на основі алюмінієвої фольги

Вони являють собою плівки з високими бар'єрними властивостями, які успішно конкурують з традиційними видами скляної та металевої тари. У більшості випадків на основі цих матеріалів виготовляють різні види еластичного пакування (пакети), використовуючи алюмінієву фольгу завтовшки 7-14 мкм.

Структура багатошарових плівок може бути різною, наприклад:

Комбіновані матеріали на основі алюмінієвої фольги здобули досить ші рокого розповсюдження. Серед них:

"буфолен" (папір-фольга-поліетилен) призначений для паковання сухі харчових продуктів;

"лафолен" (лавсан-фольга-поліолефіни) призначений для виготовлені пакетів для паковання харчових продуктів з подальшою стерилізацією;

"цефолен" (целофан-поліетилен-фольга-поліетилен) призначений т паковання продуктів сублімаційного сушіння на швидкісних пакувальних а томатах;

"ламістер" (лак-фольга-поліпропілен) призначений для виготовлення та] (банок і кришок) холодним штампуванням перед пакуванням продуктів, що пі лягають пастеризації та стерилізації. Основою ламістеру є фольга, виготовлена сплаву алюмінію, марганцю та цинку або алюмінію та заліза завтовшки 70...V. мкм і покрита із зовнішнього боку шаром харчового лаку ЕП 5118 завтовші 4...6 мкм. До внутрішнього боку методом сухого каширування приклеюєть поліпропіленова плівка завтовшки 50 мкм.

Кожний шар комбінованого матеріалу виконує своє функціональне пр значення. Наприклад, у матеріалі "лак-фольга-папір-поліетилен" лак дає мо; ливість проводити набивку на шарі алюмінію; алюмінієва фольга ізолює в проникнення водяної пари, ароматичних речовин і жирів, забезпечує можл вість естетичної набивки, папір є основою для шару, що зварюється; поліетші дає можливість зварювання паковання та покращує параметри міцності.
Другие статьи на тему властивості пакувальних матеріалів
   Скотч-стрічки
Скотч (scotch - скупий, економний) - полімерна стрічка з нанесеним на одну сторону клеєм. Існує біля 1000 видів скотч-стрічки.
   Розтягувані плівки
Для пакування промислових і продовольчих товарів серйозним конкурентом термоусадкової плівки є розтягувана полімерна плівка, яка відома серед фахівців як стретч-плівка. Така плівка має певні переваги над термоусадковою у разі використання її для пакування
   Плівки, що термозбігаються
Великого значення набули термоусадкові плівки, які під тепловим впливом скорочуються (усаджуються) і приймають форму продукту чи виробу. Ефект усаджування забезпечується орієнтаційною витяжкою плівки без подальшої її термофіксації. Для термофіксованих плівок з поліетилентерефталату і поліамідів, неорієнтованих плівок з поліефірсульфонів характерні безусадко- вість і висока стабільність розмірів за підвищених температур.
   Металізовані комбіновані матеріали
Протягом останніх років під час конструювання багатошарових пакувальних матеріалів застосовують металізацію полімерних плівок, паперу.
   Комбіновані та багатошарові пакувальні матеріали.
Останнім часом набули широкого використання комбіновані та багатошарові пакувальних матеріали , які є композиційними. Цей поділ композиційних матеріалів досить умовний.
   Біо-, фото-, і водорозкладані пакувальні матеріали
За остані десятиліття знаходять розвиток і широке використання пакувальні матеріали з біо- (БРП), фото- (ФРП) і водорозкладаних полімерів (ВРП). Це новий клас пластичних матеріалів, які після використання розкладаються до двоокису вуглецю, води і біомаси - гумусу
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 4
Полікарбонати (ПК) - група термопластів - складні поліефіри вугільної кислоти і двохатомних спиртів загальної формули (-0-R-0-C0-)n. Найбільше промислове значення мають ароматичні полікарбонати, у першу чергу полікарбонат на основі бісфенолу А, завдяки доступності останнього, що синтезується конденсацією фенолу і ацетону.
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 3
Вінілові полімери. Найбільш відомі представники: полівінілхлорид (ПВХ), полівінілденхлорид, співполімер вінілхлорида з вінілденхлоридом, віз вінілацетатом, полівініловий спирт
 
Свяжитесь с нами

   +38 (050)-039-13-78
   +38 (068) 222-68-07

   E-mail:
   taraplast.com@gmail.com
   erin.sushkova@gmal.com

   Украина,
   г. Днепр
   (Днепропетровск),
   ул. Журналистов, 7

   График работы:    Пондельник - пятница
   с 9-00 до 16-30


Схема проезда

Партнеры
Смотри здесь polynor.
Партнеры

главная | бутылка ПЭТ | банка ПЭТ | одноразовая посуда | что такое ПЭТ | преимущества ПЭТ | безопасность ПЭТ | статьи | карта сайта | контакты
 

ООО "Тарапласт", 2006 - 2010г. Все права защищены.