Тарапласт - ПЭТ тара
 
  Производство ПЭТ-тары, г.Днепропетровск   +38 (050)-039-13-78
укр рус англ
     Что такое ПЭТ?
     Бутылка ПЭТ
     Банка ПЭТ
     Одноразовый
      стакан
     Эксклюзивная
      продукция
     Преимущества ПЭТ
     Безопасность
     Статьи
     Партнеры
     Карта сайта
     Контакты

Партнеры

Рубрики статей
 • разное
 • ПЭТ-тара и упаковка
 • упаковка и хранение пищевых продуктов
 • властивості пакувальних матеріалів

По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

Реклама
Статьи об упаковке. Оптовый магазин подарочной упаковки
brooklinbox.ru
Пластинчатые теплообменники
vneshgidromash.ru
лестниц, любой тип и любой размер
dub-panel.ru


главная > статьи > Комбіновані та багатошарові пакувальні матеріали.

Комбіновані та багатошарові пакувальні матеріали.

26 февраля 2015
 властивості пакувальних матеріалів

Комбіновані та багатошарові пакувальні матеріали.

Останнім часом набули широкого використання комбіновані та багатошарові пакувальних матеріали (рис. 8.1), які є композиційними. Цей поділ композиційних матеріалів досить умовний.

Мал. 8.1. Комбіновані та багатошарові пакувальні матеріали

Термін "багатошарові матеріали " використовують для групи матеріалів, що складаються лише з шарів синтетичних полімерів, у той час як комбіновані матеріали містять шари матеріалів різного типу (папір, фольга, тканина). Вони мають широке використання через практично необмежені можливості варіювання їх властивостями за рахунок:

вибору складу композиційного матеріалу; встановлення порядку чергування шарів;

забезпечення необхідного рівня адгезійної взаємодії між шарами; вибору оптимальної технології та устаткування для одержання конкретного матеріалу.

Порядок чергування шарів, тобто структура композиційного пакувального матеріалу, визначається його функціональним призначенням.

Зовнішній шар (субстрат) - двоосно орієнтовані поліефірні, ПП або ПА- плівки, папір або картон - захищає від впливу навколишнього середовища, а також є основою для нанесення друку. Внутрішній шар забезпечує герметизацію паковання. Середній або зовнішній шар забезпечують бар'єрні властивості.

Широке використання знаходять дво- або тришарові полімерні плівки з міжшаровим друком.

Монолітність композиційного пакувального матеріалу досягається за рахунок адгезії. Адгезією називається складний комплекс явищ, що приводять до з'єднання різнорідних тіл, зведених у контакт в єдине ціле. На здатності полімерів до адгезії засноване їх використання як плівкоутворювальних матеріалів (клеї, герметики, покриття). Завдяки адгезії існує можливість виробництва наповнених і армованих полімерних матеріалів. Для створення адгезійного з'єднання один з матеріалів повинен бути пластичним, текучим (адгезив), а інший - твердим (субстрат). Іноді при з'єднанні однакових за хімічною природою матеріалів виникає самозлипність - аутогезія. Кількісно адгезія оцінюється роботою руйнування з'єднання, віднесеної до одиниці поверхні. Цей показник називається адгезійною міцністю.

Монолітність багатошарового матеріалу може досягатись такою технологічною операцією, як ламінування.

Ламінування - це процес з'єднання мінімум двох однорідних або неоднорідних пакувальних матеріалів з метою виготовлення комбінованих пакувальних матеріалів оптимальної структури для покращення технологічних і споживчих характеристик, які б мали:

низький коефіцієнт проникності; високі механічні властивості; високу якість і міцність зварного шва; еластичність, адгезійність; можливість міжшарового нанесення малюнка.

Існують такі види ламінування: температурне; співекструзійне ("blown" або "cast"); за допомогою розплаву полімерів; клейове, найбільш використовуване (сольвентне і безсольвентне, мокре, з використанням воску або клею- розплаву).

При сольвентному способі ламінування використовуються спеціальні по- ліуретанові клеї і розчини, які наносять на поверхню плівки 3,5...4,0 г/м2, далі подають в сушильний тунель з температурою 50...80 °С. Міцність при розшаруванні 2 Н/15 мм. Максимально допустимий вміст розчинника - 10 мг/м2. Недоліком цього способу є висока вартість.

Безсольвентне ламінування: двокомпонентні клеї твердіють під дією ультрафіолетових променів або електронного бомбардування. Міцність розшарування 1...2 Н/15 мм.

Ламінати, в залежності від компонентів які використовуються у цих класифікаціях, діляться на наступні групи:

матеріали, що містять прозорі плівки з проникністю кисню більше 20 см3/(М2Х24 ГОД.ХІ атм) (ОПП/ОПП, ПЕТ/ПЕ, ПА/ПЕ, ОПП/ПЕ);

матеріали, які містять прозорі плівки з проникністю кисню менше 20 см3/(м2х24 ГОДХІ атм) (ОПА/ЕУОН/ПЕТ, ОПП/ПВДХ/ПЕ, ОПП/ПЕТ/ЕУОН/ПЕ; EVOH - сополімер вінілового спирту або етилен вініл алкоголь);

матеріали, які містять металізовані плівки (мет. ПЕТ/ПЕ, мет. ПЕТ/ОПА/ПЕ, ОПП/мет. ОПП, ПЕТ/ мет. ПЕТ/ПЕ);

матеріали, які містять папір (ПАП/ПЕ, ПАП/ФАЛ/ПЕ, ФАЛ/ПАП).

Серед двошарових плівок для пакування харчових продуктів найбільшого поширення набув матеріал "целофан-поліетилен", відомий під фірмовими назвами "Віскотен", "Метатен", "Целотен", "Ламітен", "Целоглас-ПЕ" тощо, а у вітчизняній практиці - ПЦ-2 і ПЦ-4. Це один із найстаріших матеріалів цієї групи. Він поєднує міцність і газопроникність целофану з паронепроникністю, водостійкістю і здатністю до термічного зварювання поліетилену.

Двошаровий матеріал "поліефір-поліетилен" ("лавсан-поліетилен"), відомий під назвами вітчизняного виробника ЛП-1, ПНЛ, СП-2. У закордонній практиці він відомий під фірмовими назвами "Майлар-ПЕ", "Хостафан-ПЕ", "Терфан-ПЕ", "Майлотен", "Скотчпак", "Екструестер" тощо. Плівки цього типу мають ряд переваг над плівкою "целофан-поліетилен". Вони міцніші, вологіс- тійкіші, їх адгезійна міцність вища. Вони придатні до експлуатації в інтервалі температур від - 70 °С до + 100 °С, а під час використання ПЕНГ як внутрішнього шару, навіть до + 120 °С.

Плівка, що містить шари поліакрилонітрилу (ПАН) і ПЕНГ, успішно застосовується для паковання свіжого м'яса, спецій, жирних продуктів, соусів, кави та інших ароматизованих і жировмісних продуктів. З упакованим продуктом контактує шар безпечного поліетилену, а тонкий шар поліакрилонітрилу збільшує непроникність паковання.

Двошаровий матеріал "поліамід-поліетилен" ("Алкорон", "Комбітен", "Екструамід") у вітчизняній практиці використовується для виготовлення плівок для вакуумного паковання харчових продуктів. Інші плівки на основі поліаміду, наприклад, "поліамід-поліпропілен" витримують нагрівання до 135 °С.

Тришарові плівки ПЕ/ПА/ПЕ можуть піддаватися глибокій витяжці до 180 мм за товщини вихідного матеріалу до 300 мкм. Використання ПВДХ як проміжного (бар'єрного) шару у тришаровому матеріалі ПА/ПВДХ/ПЕ дає змогу одержувати пакувальну плівку з підвищеними захисними властивостями.

У випадках, коли необхідно отримати прозорий пакувальний матеріал з мінімальною газо-аромопроникністю, до його складу додають ПЕТФ, сполучаючи чотири, п'ять і більше компонентів. Наприклад, ПЕЛАК-4 складається з ПЕНГ, ПЕТФ, ПЕТФ і ПЕНГ; ПОЛАК-4 - з ПП, ПЕТФ, ПЕТФ та ПП.
Другие статьи на тему властивості пакувальних матеріалів
   Скотч-стрічки
Скотч (scotch - скупий, економний) - полімерна стрічка з нанесеним на одну сторону клеєм. Існує біля 1000 видів скотч-стрічки.
   Розтягувані плівки
Для пакування промислових і продовольчих товарів серйозним конкурентом термоусадкової плівки є розтягувана полімерна плівка, яка відома серед фахівців як стретч-плівка. Така плівка має певні переваги над термоусадковою у разі використання її для пакування
   Плівки, що термозбігаються
Великого значення набули термоусадкові плівки, які під тепловим впливом скорочуються (усаджуються) і приймають форму продукту чи виробу. Ефект усаджування забезпечується орієнтаційною витяжкою плівки без подальшої її термофіксації. Для термофіксованих плівок з поліетилентерефталату і поліамідів, неорієнтованих плівок з поліефірсульфонів характерні безусадко- вість і висока стабільність розмірів за підвищених температур.
   Металізовані комбіновані матеріали
Протягом останніх років під час конструювання багатошарових пакувальних матеріалів застосовують металізацію полімерних плівок, паперу.
   Комбіновані матеріали на основі паперу і картону, матеріали на основі алюмінієвої фольги
До групи комбінованих матеріалів належать папір і картон з полімерним покриттям. З полімерів частіше за інші використовують поліетилен, співполімери етилену з вінілацетатом (наприклад, ЕВА), співполімери ПВДХ, поліпропілен.
   Біо-, фото-, і водорозкладані пакувальні матеріали
За остані десятиліття знаходять розвиток і широке використання пакувальні матеріали з біо- (БРП), фото- (ФРП) і водорозкладаних полімерів (ВРП). Це новий клас пластичних матеріалів, які після використання розкладаються до двоокису вуглецю, води і біомаси - гумусу
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 4
Полікарбонати (ПК) - група термопластів - складні поліефіри вугільної кислоти і двохатомних спиртів загальної формули (-0-R-0-C0-)n. Найбільше промислове значення мають ароматичні полікарбонати, у першу чергу полікарбонат на основі бісфенолу А, завдяки доступності останнього, що синтезується конденсацією фенолу і ацетону.
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 3
Вінілові полімери. Найбільш відомі представники: полівінілхлорид (ПВХ), полівінілденхлорид, співполімер вінілхлорида з вінілденхлоридом, віз вінілацетатом, полівініловий спирт
 
Свяжитесь с нами

   +38 (050)-039-13-78
   +38 (068) 222-68-07

   E-mail:
   taraplast.com@gmail.com
   erin.sushkova@gmal.com

   Украина,
   г. Днепр
   (Днепропетровск),
   ул. Журналистов, 7

   График работы:    Пондельник - пятница
   с 9-00 до 16-30


Схема проезда

Партнеры
Партнеры

главная | бутылка ПЭТ | банка ПЭТ | одноразовая посуда | что такое ПЭТ | преимущества ПЭТ | безопасность ПЭТ | статьи | карта сайта | контакты
 

ООО "Тарапласт", 2006 - 2010г. Все права защищены.