Тарапласт - ПЭТ тара
 
  Производство ПЭТ-тары, г.Днепропетровск   +38 (050)-039-13-78
укр рус англ
     Что такое ПЭТ?
     Бутылка ПЭТ
     Банка ПЭТ
     Одноразовый
      стакан
     Эксклюзивная
      продукция
     Преимущества ПЭТ
     Безопасность
     Статьи
     Партнеры
     Карта сайта
     Контакты

Партнеры
искусственные цветы

Вакансия менеджер отдела запчасти для иномарок в москве texkom.ru.

Рубрики статей
 • разное
 • ПЭТ-тара и упаковка
 • упаковка и хранение пищевых продуктов
 • властивості пакувальних матеріалів

По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

Реклама


главная > статьи > Біо-, фото-, і водорозкладані пакувальні матеріали

Біо-, фото-, і водорозкладані пакувальні матеріали

26 февраля 2015
 властивості пакувальних матеріалів

За остані десятиліття знаходять розвиток і широке використання пакувальні матеріали з біо- (БРП), фото- (ФРП) і водорозкладаних полімерів (ВРП). Це новий клас пластичних матеріалів, які після використання розкладаються до двоокису вуглецю, води і біомаси - гумусу.

За визначенням Міжнародної організації із стандартизації, біорозкладані пластики - полімери, розкладання яких відбувається під дією бактерій, грибків і водоростей. Біорозкладуваністю вважають здатність матеріала руйнуватися у звичайних умовах під дією мікроорганізмів (бактерій, грибків), ультрафіолета, радіації, що приводить до мікробіального засвоєння цього матеріала. Полімер вважається біорозкладаним, якщо його маса розкладається в землі або воді за 6 місяців. Швидкість розкладання залежить від ряду факторів - типу полімера, концентрації розкладаних матеріалів, вологості, температури тощо. Для того, щоб розкладання біополімерного матеріалу відбулося, потрібна сукупність таких факторів:

-     відповідні умови навколишнього середовища;

-     наявність мікроорганізмів, селективно діючих на полімерний матеріал;

-     певна хімічна структура полімерного матеріалу.

Перший промисловий біорозкладаний термопласт «Віорої» був розроблений у 1970-х роках англійською фірмою Imperial Chemical Industries, хоча до першого можна віднести - целофан - який був отриманий ще на початку 19 століття, але належна целофану біодеградуємість в той час перешкоджала його використанню. Цей матеріал виробляють з крохмалю і цукру (додаток 12). Він повністю розкладається та асимілюється навколишнім середовищем, а плівка, отримана із суміші крохмалю і полілактиду (PLA) розкладається в компості при 40 °С протягом семи діб. Перші пластики містили використання крохмалю в межах 10-40 %, а також речовини, що підвищують адгезію між полімером і крохмалем. В 1990-х роках почали виготовляти матеріали, що біорозкладують- ся із вмістом крохмалю 40-70 %. Макромолекула крохмалю представляє собою складну речовину і складається з двох полісахаридів різних за структурою і властивостями - амілози (20-30 %) і амілопектина (70-80 % від маси крохмалю). Ці полісахариди побудовані з однакових глюкозних залишків, але амілоза має лінійну будову, а амілопектин - розгалужену. Для виробництва крохмалю використовують картоплю, кукурудзу, горох, рис, пшеницю і інші рослини. Встановлено, що молекула полісахарида крохмалю суміщується з макромолекулами синтетичних полімерів. Недоліком таких крохмальвмісних матеріалів є підвищена здатність до поглинання вологи. Останнє досягнення - термопласти «Віорої» на основі сополімера полігідроксибутирата (ПГБ) і полігідроксивале- рата (ПГВ), що отримують шляхом ферментації сахарози. Він добре переробляється екструзією з роздувом у плівку, достатньо швидко розкладається (від 7 до 252 днів) як в аеробних, так і в анаеробних умовах. Відомо декілька варіантів технологій виробництва подібних полімерних матеріалів. Зокрема, у Росії ведуться роботи по створенню біорозкладаного полімерного пакувального матеріалу на основі похідних целюлози та картопляного крохмалю.

Сьогодні відомі БРП на основі рослинної, тваринної та нафтохімічної сировини. Найрозповсюдженіші біополімери: целюлоза, мікробні поліефіри, полівініловий спирт, полікапролактан, поліетилен, поліуретани. В середньому упаковка, що біорозкладується обходиться у 5 разів дорожче за традиційну.

Поряд з біорозкладаними полімерами поступово впроваджуються також і фоторозкладані полімери, які піддаються деструкції під впливом сонячного випромінювання. Як правило, добавки для отримання таких матеріалів синтезувати досить складно, вони мають високу вартість, а сам процес досить трудомісткий для промислового виробництва. До полімерів, що фоторозкладаються відносять сополімери етилена з оксидом вуглецю. Фотоініціаторами розкладання базового полімера ПЕ або ПС є вінілкетонові мономери. Введення їх у кількості 2-5 % в якості сополімера до етилену або стиролу дозволяє отримати матеріали- із властивостями, близькими до ПЕ або ПС, але здатними до фотодеструкції при дії ультрафіолетового випромінювання у межах 290-320 нм.

Полівініловий спирт (ПВС) є практично єдиним синтетичним полімером, який володіє здатністю розчинятися у воді. Тому на його основі, а також сопо- лімерів на основі ПВС і вінілацетата (Vinex) виготовляють водорозчинні пакувальні матеріали, які розкладаються завдяки волозі. Великою популярністю у Європі в косметичній, медичній, харчовій промисловості користуються полімери під назвою «Бланозе» Cellulose Gum. В їх основі високо очищена натрієва карбоксиметилцелюлоза (КМЦ). Із матеріалу Novon (43 % крохмалю, 50 % синтетичного плімера, 7 % різних добавок) отримують вспінене амортизуюче па- ковання у вигляді частинок 3-10 мм для крихких матеріалів, яке у воді швидко розчиняється і зникає.

Головні проблеми впровадження нових БРП, ФРП і ВРП - це технологічні складності виробництва, висока вартість добавок, важко регулювати швидкість розпаду під дією факторів навколишнього середовища. За даними деяких досліджень - не знижується небезпечність негативного впливу таких матеріалів і продуктів їх розпаду на природу і тварин. Процеси біорозкладання таких матеріалів у природних умовах залишаються недостатньо вивченими із-за їх новизни, складності і відсутності швидкої економічної вигоди.
Другие статьи на тему властивості пакувальних матеріалів
   Скотч-стрічки
Скотч (scotch - скупий, економний) - полімерна стрічка з нанесеним на одну сторону клеєм. Існує біля 1000 видів скотч-стрічки.
   Розтягувані плівки
Для пакування промислових і продовольчих товарів серйозним конкурентом термоусадкової плівки є розтягувана полімерна плівка, яка відома серед фахівців як стретч-плівка. Така плівка має певні переваги над термоусадковою у разі використання її для пакування
   Плівки, що термозбігаються
Великого значення набули термоусадкові плівки, які під тепловим впливом скорочуються (усаджуються) і приймають форму продукту чи виробу. Ефект усаджування забезпечується орієнтаційною витяжкою плівки без подальшої її термофіксації. Для термофіксованих плівок з поліетилентерефталату і поліамідів, неорієнтованих плівок з поліефірсульфонів характерні безусадко- вість і висока стабільність розмірів за підвищених температур.
   Металізовані комбіновані матеріали
Протягом останніх років під час конструювання багатошарових пакувальних матеріалів застосовують металізацію полімерних плівок, паперу.
   Комбіновані матеріали на основі паперу і картону, матеріали на основі алюмінієвої фольги
До групи комбінованих матеріалів належать папір і картон з полімерним покриттям. З полімерів частіше за інші використовують поліетилен, співполімери етилену з вінілацетатом (наприклад, ЕВА), співполімери ПВДХ, поліпропілен.
   Комбіновані та багатошарові пакувальні матеріали.
Останнім часом набули широкого використання комбіновані та багатошарові пакувальних матеріали , які є композиційними. Цей поділ композиційних матеріалів досить умовний.
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 4
Полікарбонати (ПК) - група термопластів - складні поліефіри вугільної кислоти і двохатомних спиртів загальної формули (-0-R-0-C0-)n. Найбільше промислове значення мають ароматичні полікарбонати, у першу чергу полікарбонат на основі бісфенолу А, завдяки доступності останнього, що синтезується конденсацією фенолу і ацетону.
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 3
Вінілові полімери. Найбільш відомі представники: полівінілхлорид (ПВХ), полівінілденхлорид, співполімер вінілхлорида з вінілденхлоридом, віз вінілацетатом, полівініловий спирт
 
Свяжитесь с нами

   +38 (050)-039-13-78
   +38 (068) 222-68-07

   E-mail:
   taraplast.com@gmail.com
   erin.sushkova@gmal.com

   Украина,
   г. Днепр
   (Днепропетровск),
   ул. Журналистов, 7

   График работы:    Пондельник - пятница
   с 9-00 до 16-30


Схема проезда

Партнеры
Партнеры

главная | бутылка ПЭТ | банка ПЭТ | одноразовая посуда | что такое ПЭТ | преимущества ПЭТ | безопасность ПЭТ | статьи | карта сайта | контакты
 

ООО "Тарапласт", 2006 - 2010г. Все права защищены.