Тарапласт - ПЭТ тара
 
  Производство ПЭТ-тары, г.Днепропетровск   (056) 790-48-12
укр рус англ
     Что такое ПЭТ?
     Бутылка ПЭТ
     Банка ПЭТ
     Одноразовый
      стакан
     Эксклюзивная
      продукция
     Преимущества ПЭТ
     Безопасность
     Статьи
     Партнеры
     Карта сайта
     Контакты

Партнеры
Заказать футболку с принтом купить футболки с принтами.

искусственные цветы

Рубрики статей
 • разное
 • ПЭТ-тара и упаковка
 • упаковка и хранение пищевых продуктов
 • властивості пакувальних матеріалів

По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

Реклама


главная > статьи > Біо-, фото-, і водорозкладані пакувальні матеріали

Біо-, фото-, і водорозкладані пакувальні матеріали

25 февраля 2015
 властивості пакувальних матеріалів

За остані десятиліття знаходять розвиток і широке використання пакувальні матеріали з біо- (БРП), фото- (ФРП) і водорозкладаних полімерів (ВРП). Це новий клас пластичних матеріалів, які після використання розкладаються до двоокису вуглецю, води і біомаси - гумусу.

За визначенням Міжнародної організації із стандартизації, біорозкладані пластики - полімери, розкладання яких відбувається під дією бактерій, грибків і водоростей. Біорозкладуваністю вважають здатність матеріала руйнуватися у звичайних умовах під дією мікроорганізмів (бактерій, грибків), ультрафіолета, радіації, що приводить до мікробіального засвоєння цього матеріала. Полімер вважається біорозкладаним, якщо його маса розкладається в землі або воді за 6 місяців. Швидкість розкладання залежить від ряду факторів - типу полімера, концентрації розкладаних матеріалів, вологості, температури тощо. Для того, щоб розкладання біополімерного матеріалу відбулося, потрібна сукупність таких факторів:

-     відповідні умови навколишнього середовища;

-     наявність мікроорганізмів, селективно діючих на полімерний матеріал;

-     певна хімічна структура полімерного матеріалу.

Перший промисловий біорозкладаний термопласт «Віорої» був розроблений у 1970-х роках англійською фірмою Imperial Chemical Industries, хоча до першого можна віднести - целофан - який був отриманий ще на початку 19 століття, але належна целофану біодеградуємість в той час перешкоджала його використанню. Цей матеріал виробляють з крохмалю і цукру (додаток 12). Він повністю розкладається та асимілюється навколишнім середовищем, а плівка, отримана із суміші крохмалю і полілактиду (PLA) розкладається в компості при 40 °С протягом семи діб. Перші пластики містили використання крохмалю в межах 10-40 %, а також речовини, що підвищують адгезію між полімером і крохмалем. В 1990-х роках почали виготовляти матеріали, що біорозкладують- ся із вмістом крохмалю 40-70 %. Макромолекула крохмалю представляє собою складну речовину і складається з двох полісахаридів різних за структурою і властивостями - амілози (20-30 %) і амілопектина (70-80 % від маси крохмалю). Ці полісахариди побудовані з однакових глюкозних залишків, але амілоза має лінійну будову, а амілопектин - розгалужену. Для виробництва крохмалю використовують картоплю, кукурудзу, горох, рис, пшеницю і інші рослини. Встановлено, що молекула полісахарида крохмалю суміщується з макромолекулами синтетичних полімерів. Недоліком таких крохмальвмісних матеріалів є підвищена здатність до поглинання вологи. Останнє досягнення - термопласти «Віорої» на основі сополімера полігідроксибутирата (ПГБ) і полігідроксивале- рата (ПГВ), що отримують шляхом ферментації сахарози. Він добре переробляється екструзією з роздувом у плівку, достатньо швидко розкладається (від 7 до 252 днів) як в аеробних, так і в анаеробних умовах. Відомо декілька варіантів технологій виробництва подібних полімерних матеріалів. Зокрема, у Росії ведуться роботи по створенню біорозкладаного полімерного пакувального матеріалу на основі похідних целюлози та картопляного крохмалю.

Сьогодні відомі БРП на основі рослинної, тваринної та нафтохімічної сировини. Найрозповсюдженіші біополімери: целюлоза, мікробні поліефіри, полівініловий спирт, полікапролактан, поліетилен, поліуретани. В середньому упаковка, що біорозкладується обходиться у 5 разів дорожче за традиційну.

Поряд з біорозкладаними полімерами поступово впроваджуються також і фоторозкладані полімери, які піддаються деструкції під впливом сонячного випромінювання. Як правило, добавки для отримання таких матеріалів синтезувати досить складно, вони мають високу вартість, а сам процес досить трудомісткий для промислового виробництва. До полімерів, що фоторозкладаються відносять сополімери етилена з оксидом вуглецю. Фотоініціаторами розкладання базового полімера ПЕ або ПС є вінілкетонові мономери. Введення їх у кількості 2-5 % в якості сополімера до етилену або стиролу дозволяє отримати матеріали- із властивостями, близькими до ПЕ або ПС, але здатними до фотодеструкції при дії ультрафіолетового випромінювання у межах 290-320 нм.

Полівініловий спирт (ПВС) є практично єдиним синтетичним полімером, який володіє здатністю розчинятися у воді. Тому на його основі, а також сопо- лімерів на основі ПВС і вінілацетата (Vinex) виготовляють водорозчинні пакувальні матеріали, які розкладаються завдяки волозі. Великою популярністю у Європі в косметичній, медичній, харчовій промисловості користуються полімери під назвою «Бланозе» Cellulose Gum. В їх основі високо очищена натрієва карбоксиметилцелюлоза (КМЦ). Із матеріалу Novon (43 % крохмалю, 50 % синтетичного плімера, 7 % різних добавок) отримують вспінене амортизуюче па- ковання у вигляді частинок 3-10 мм для крихких матеріалів, яке у воді швидко розчиняється і зникає.

Головні проблеми впровадження нових БРП, ФРП і ВРП - це технологічні складності виробництва, висока вартість добавок, важко регулювати швидкість розпаду під дією факторів навколишнього середовища. За даними деяких досліджень - не знижується небезпечність негативного впливу таких матеріалів і продуктів їх розпаду на природу і тварин. Процеси біорозкладання таких матеріалів у природних умовах залишаються недостатньо вивченими із-за їх новизни, складності і відсутності швидкої економічної вигоди.
Другие статьи на тему властивості пакувальних матеріалів
   Скотч-стрічки
Скотч (scotch - скупий, економний) - полімерна стрічка з нанесеним на одну сторону клеєм. Існує біля 1000 видів скотч-стрічки.
   Розтягувані плівки
Для пакування промислових і продовольчих товарів серйозним конкурентом термоусадкової плівки є розтягувана полімерна плівка, яка відома серед фахівців як стретч-плівка. Така плівка має певні переваги над термоусадковою у разі використання її для пакування
   Плівки, що термозбігаються
Великого значення набули термоусадкові плівки, які під тепловим впливом скорочуються (усаджуються) і приймають форму продукту чи виробу. Ефект усаджування забезпечується орієнтаційною витяжкою плівки без подальшої її термофіксації. Для термофіксованих плівок з поліетилентерефталату і поліамідів, неорієнтованих плівок з поліефірсульфонів характерні безусадко- вість і висока стабільність розмірів за підвищених температур.
   Металізовані комбіновані матеріали
Протягом останніх років під час конструювання багатошарових пакувальних матеріалів застосовують металізацію полімерних плівок, паперу.
   Комбіновані матеріали на основі паперу і картону, матеріали на основі алюмінієвої фольги
До групи комбінованих матеріалів належать папір і картон з полімерним покриттям. З полімерів частіше за інші використовують поліетилен, співполімери етилену з вінілацетатом (наприклад, ЕВА), співполімери ПВДХ, поліпропілен.
   Комбіновані та багатошарові пакувальні матеріали.
Останнім часом набули широкого використання комбіновані та багатошарові пакувальних матеріали , які є композиційними. Цей поділ композиційних матеріалів досить умовний.
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 4
Полікарбонати (ПК) - група термопластів - складні поліефіри вугільної кислоти і двохатомних спиртів загальної формули (-0-R-0-C0-)n. Найбільше промислове значення мають ароматичні полікарбонати, у першу чергу полікарбонат на основі бісфенолу А, завдяки доступності останнього, що синтезується конденсацією фенолу і ацетону.
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 3
Вінілові полімери. Найбільш відомі представники: полівінілхлорид (ПВХ), полівінілденхлорид, співполімер вінілхлорида з вінілденхлоридом, віз вінілацетатом, полівініловий спирт
 
Свяжитесь с нами

   +38 (056) 790-48-12
   +38 (068) 222-68-07
   E-mail:
   taraplast.com@gmail.com
   erin.sushkova@gmal.com

   Украина,
   г. Днепр
   (Днепропетровск),
   ул. Журналистов, 7


Схема проезда

Партнеры
Сотовый поликарбонат от цена object-shop.ru.
Партнеры

главная | бутылка ПЭТ | банка ПЭТ | одноразовая посуда | что такое ПЭТ | преимущества ПЭТ | безопасность ПЭТ | статьи | карта сайта | контакты
 

ООО "Тарапласт", 2006 - 2010г. Все права защищены.