Тарапласт - ПЭТ тара
 
  Производство ПЭТ-тары, г.Днепропетровск   +38 (050)-039-13-78
укр рус англ
     Что такое ПЭТ?
     Бутылка ПЭТ
     Банка ПЭТ
     Одноразовый
      стакан
     Эксклюзивная
      продукция
     Преимущества ПЭТ
     Безопасность
     Статьи
     Партнеры
     Карта сайта
     Контакты

Партнеры

Рубрики статей
 • разное
 • ПЭТ-тара и упаковка
 • упаковка и хранение пищевых продуктов
 • властивості пакувальних матеріалів

По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

Реклама
По индивидуальному заказу для хранения различных кислот
vkpolymer.ru
Полиэтиленовые пакеты с вырубной ручкой. Печатаем логотипы! Опт. Звоните
paketera.ru
Возможность заказа крепежных изделий
aplast.com.ua


главная > статьи > Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 4

Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 4

26 февраля 2015
 властивості пакувальних матеріалів

Полікарбонати (ПК) - група термопластів - складні поліефіри вугільної кислоти і двохатомних спиртів загальної формули (-0-R-0-C0-)n. Найбільше промислове значення мають ароматичні полікарбонати, у першу чергу полікарбонат на основі бісфенолу А, завдяки доступності останнього, що синтезується конденсацією фенолу і ацетону.

ПК - лінійний поліефір вугільної кислоти. Він дуже незвичайний через сполучення високої термостійкості, високої ударної в'язкості та прозорості. Його властивості мало змінюються зі збільшенням температури. Проникність для газу і парів води висока, тому для поліпшення бар'єрних властивостей на ПК- плівку наносять покриття. Виключною властивістю ПК-плівки є її розмірна стабільність, вона зовсім непридатна як усадкова плівка; нагрівання її до 150 °С (тобто вище точки розм'якшення) протягом 10 хв. дає усадження всього 2%. ПК легко зварюється як імпульсним, так і ультразвуковим способом, а також звичайним зварюванням гарячими електродами. Плівку легко формувати у вироби, при цьому можливі більші ступені витяжки з гарним відтворенням деталей форм. Гарний друк можна одержати різними методами (шовкографією, флексографією, гравіюванням). З полікарбонату формують упаковки для готових страв, що треба розігрівати (упаковка типу "кип'яти в упаковці").

Основне застосування ПК - пакування їжі при підвищених температурах. Перспективні області застосування - пакети, що стерилізуються в автоклавах і упаковки для мікрохвильових печей, упаковки медичних виробів.

Поліаміди (ПА) - це група пластмас з відомими назвами: "капрон", "найлон", "анід" тощо. У складі макромолекул полімеру присутній пептидний зв'язок і метиленові групи, що повторюються від 2 до 10 разів. Поліаміди - полімери, що кристалізуються. Властивості різних поліамідів досить близькі. Вони є твердими матеріалами з високою міцністю при розриві і високою стійкістю до зношування, мають високу температуру розм'якшення і витримують стерилізацію парою до 140 °С. ПА зберігають еластичність за низьких температур, тому температурний інтервал їх використання дуже широкий. Поліаміди відрізняються досить високим водопоглинанням, але після висушування первісний рівень властивостей відновлюється. Щодо цього кращим є ПА-12, у якого во- допоглинання менше, ніж у ПА-6 і ПА-6,6. ПА мають високу міцність при ударі та продавлюванні, легко зварюються високочастотним методом, характеризуються високою паропроникністю і низькою проникністю для газів, тому їх застосовують для вакуумного упаковування. На ПА легко наноситься друк. Прозорість ПА-плівок висока, особливо двоосноорієнтованих, блиск також поліпшується при орієнтації. Електричні й механічні властивості матеріалу залежать від вологості навколишнього середовища. Новітньою розробкою є одержання аморфного ПА. Він має меншу паропроникність у порівнянні з кристалічними поліамідами.

Етиленвініловий спирт (EVOH) - співполімер етилену і вінілового спирту, служить бар'єрним шаром в багатошарових структурах. Це полімер, який зробив революцію на ринку паковань для харчової промисловості. За своїми основними характеристиками легко переробляється і має один із самих високих показників по газопроникності. Рівень бар'єрності для кисню залежить від рівня вмісту вінілового спирту в етилені, а складність обробки залежить від вмісту поліетилену. У порівнянні з ПА, який до недавнього часу вважався ви- сокобар'єрним полімером, проникність співполімеру EVOH для кисню майже у сто разів нижча (див. додаток 14). Матеріали із відповідної композиції бар'єрної плівки є більш стійкими до низьких температур зберігання (до - 40 °С) і механічних впливів у порівнянні з пакованням із алюмінієвої фольги. Останні модифікації EVOH - SOARNOL дозволяють проводити стерилізацію в модифікованій атмосфері.
Другие статьи на тему властивості пакувальних матеріалів
   Скотч-стрічки
Скотч (scotch - скупий, економний) - полімерна стрічка з нанесеним на одну сторону клеєм. Існує біля 1000 видів скотч-стрічки.
   Розтягувані плівки
Для пакування промислових і продовольчих товарів серйозним конкурентом термоусадкової плівки є розтягувана полімерна плівка, яка відома серед фахівців як стретч-плівка. Така плівка має певні переваги над термоусадковою у разі використання її для пакування
   Плівки, що термозбігаються
Великого значення набули термоусадкові плівки, які під тепловим впливом скорочуються (усаджуються) і приймають форму продукту чи виробу. Ефект усаджування забезпечується орієнтаційною витяжкою плівки без подальшої її термофіксації. Для термофіксованих плівок з поліетилентерефталату і поліамідів, неорієнтованих плівок з поліефірсульфонів характерні безусадко- вість і висока стабільність розмірів за підвищених температур.
   Металізовані комбіновані матеріали
Протягом останніх років під час конструювання багатошарових пакувальних матеріалів застосовують металізацію полімерних плівок, паперу.
   Комбіновані матеріали на основі паперу і картону, матеріали на основі алюмінієвої фольги
До групи комбінованих матеріалів належать папір і картон з полімерним покриттям. З полімерів частіше за інші використовують поліетилен, співполімери етилену з вінілацетатом (наприклад, ЕВА), співполімери ПВДХ, поліпропілен.
   Комбіновані та багатошарові пакувальні матеріали.
Останнім часом набули широкого використання комбіновані та багатошарові пакувальних матеріали , які є композиційними. Цей поділ композиційних матеріалів досить умовний.
   Біо-, фото-, і водорозкладані пакувальні матеріали
За остані десятиліття знаходять розвиток і широке використання пакувальні матеріали з біо- (БРП), фото- (ФРП) і водорозкладаних полімерів (ВРП). Це новий клас пластичних матеріалів, які після використання розкладаються до двоокису вуглецю, води і біомаси - гумусу
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 3
Вінілові полімери. Найбільш відомі представники: полівінілхлорид (ПВХ), полівінілденхлорид, співполімер вінілхлорида з вінілденхлоридом, віз вінілацетатом, полівініловий спирт
 
Свяжитесь с нами

   +38 (050)-039-13-78
   +38 (068) 222-68-07

   E-mail:
   taraplast.com@gmail.com
   erin.sushkova@gmal.com

   Украина,
   г. Днепр
   (Днепропетровск),
   ул. Журналистов, 7

   График работы:    Пондельник - пятница
   с 9-00 до 16-30


Схема проезда

Партнеры
Партнеры

главная | бутылка ПЭТ | банка ПЭТ | одноразовая посуда | что такое ПЭТ | преимущества ПЭТ | безопасность ПЭТ | статьи | карта сайта | контакты
 

ООО "Тарапласт", 2006 - 2010г. Все права защищены.