Тарапласт - ПЭТ тара
 
  Производство ПЭТ-тары, г.Днепропетровск   +38 (050)-039-13-78
укр рус англ
     Что такое ПЭТ?
     Бутылка ПЭТ
     Банка ПЭТ
     Одноразовый
      стакан
     Эксклюзивная
      продукция
     Преимущества ПЭТ
     Безопасность
     Статьи
     Партнеры
     Карта сайта
     Контакты

Партнеры

Рубрики статей
 • разное
 • ПЭТ-тара и упаковка
 • упаковка и хранение пищевых продуктов
 • властивості пакувальних матеріалів

По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

Реклама
блок контейнер дешево купить
moskva.stelkont.ru
Ондулин - подробная информация, описание, цены
mobils.by


главная > статьи > Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 3

Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 3

25 февраля 2015
 властивості пакувальних матеріалів

Вінілові полімери.

Вінілові полімери. Найбільш відомі представники: полівінілхлорид (ПВХ), полівінілденхлорид, співполімер вінілхлорида з вінілденхлоридом, віз вінілацетатом, полівініловий спирт.

ПВХ складається на 43 % з органічних матеріалів (похідних нафти) і на 57 % - з мінеральних (похідних солі або содіум хлориду).

При переробці солі або содіум хлориду отримують хлорин, а з нафти виділяють етилен. При реакції між хлорином і етиленом отримують вінілхлорид, який у процесі полімеризації перетворюється на ПВХ.

Полівінілхлорид одержують методами радикально-ланцюгової полімеризації в блоці або суспензії. ПВХ - аморфний полімер.

Характерною складністю, пов'язаною з його переробкою, є його термічна нестабільність, яка сполучається з високою в'язкістю розплаву. При нагріванні вище 135 °С у ньому починаються процеси деструкції, що супроводжуються відщепленням атомарного хлору із подальшим утворенням хлористого водню, які викликають інтенсивну деструкцію макроланцюгів. Тому переробка ПВХ екструзією вимагає ретельного підбору устаткування. Широко розповсюджений метод переробки ПВХ у плівку або лист - каландрування (вальцювання).

З основного полімеру може бути отриманий широкий спектр плівок з різними властивостями за рахунок варіювання сполук і ступеня орієнтації. Зміни у складі, головним чином за рахунок введення пластифікатора, дозволяють одержати плівки від твердих до м'яких, клейких, розтягуваних. Змінюючи ступінь орієнтації, одержують плівки від повністю одноосноорієнтованих до рівноміцних двоосноорієнтованих.

Фізичні характеристики ПВХ: висока пружність (можливість працювати на високошвидкісних пакувальних машинах); відмінна "пам'ять" (єдино відомі плівки, що не зберігають відбитків); добра клейкість; водонепроникність термозварюваного шва.

Гігієнічні властивості ПВХ: захист продуктів харчування від зовнішніх впливів на шляху до споживача; збільшення строків зберігання продуктів; забезпечення обміну газами (О2/СО22О); можливість оптимальної консервації.

Харчові продукти, упаковані в ПВХ-плівку, більш привабливі для покупця завдяки прозорості і блиску цього полімеру. В ПВХ-плівці зберігається свіжість продукту (наприклад, свіже м'ясо довше зберігає свій природний колір завдяки вмісту кисню).

Плівки ПВХ для автоматичного пакування Premium L/A створені за технологією склеювання двох плівок між собою, мають підвищені міцністні характеристики і неперевершену якість.

Але плівки ПВХ не використовуються для пакування масла, маргарину, жирів і продуктів у масляній заливці.

Непластифіковані плівки ПВХ містять стабілізатори з метою запобігання термічної деструкції, що супроводжується виділенням НСl. Щільність плівки висока (1,35... 1,41 г/см3). Проникність водяної пари вища, а проникність газів нижча у ПВХ ніж у поліолефінів. Тому плівки з ПВХ масло- і жиростійкі. Крім стабілізаторів ПВХ-плівки містять антистатичну добавку для запобігання злипання за рахунок накопичення статичної електрики.

Властивості пластифікованих полівінілхлоридних плівок залежать від природи й кількості пластифікатора. В цілому збільшення вмісту пластифікатора збільшує прозорість та м'якість плівки, поліпшуючи її властивості за низьких температур. Температура склування при цьому зміщується в область низьких температур.

Пластифіковані та непластифіковані ПВХ-плівки герметизуються високочастотним зварюванням. На обидва типи плівок може бути нанесений друк без попередньої обробки поверхні на відміну від ПП і ПЕ. Тонкі плівки з пластифікованого ПВХ широко використовуються як усадкові й розтягувані для загортання лотків з харчовими продуктами, наприклад зі свіжим м'ясом. Вони повинні забезпечити високу киснепроникність для збереження пурпурних кольорів свіжого м'яса. Товсті плівки пластифікованого полівінілхлориду використовуються для пакування шампуню, мастил тощо.

Завдяки міцності й легкому формуванню плівки з непластифікованого ПВХ і співполімерів використовують для термоформування виробів, які можуть закриватися кришками з алюмінієвої фольги з багатобарвним друком.

Відмінною властивістю матеріалів на основі співполімерів полівінілхлориду й полівінілденхлориду (ПВДХ) є дуже низька паро- і газопроникність.

ПВДХ часто використовують як усадкову плівку для загортання харчових продуктів. Використання для цих цілей ПВДХ-плівок, що мають низьку газопроникність, диктується необхідністю підтримувати вакуум для виключення можливості росту бактерій. Вакуумовані мішки ПВДХ використовують також для дозрівання сирів, що виключає дегідратацію і утворення скоринки, дозволяючи одержувати більш м'які сири. ПВДХ-плівки використовують у системі громадського харчування та побуті для загортання продуктів, щоб зберегти їх свіжість.

Плівки одержують екструзією з поливом на барабан і з роздуванням рукава. Останній метод переважніше для виробництва орієнтованих плівок. Якщо ПВДХ-плівку виробляють екструзією через плоскощілинну головку, то її необхідно швидко охолоджувати (екструзією в холодну воду або поливом на охолоджуючий барабан), для запобігання кристалізації. Кращим методом виробництва двоосноорієнтованих плівок є екструзія з роздуванням рукава, що забезпечує одночасну поперечну й поздовжню орієнтацію. Орієнтована ПВДХ-плівка прозора, має гарні міцністні властивості, особливо при продавленні, високий опір роздиранню, але її складно використовувати на пакувальному устаткуванні через м'якість і липкість. ПВДХ-плівки використовуються як компонент у багатошаровій конструкції, особливо при співекструзії. При цьому можна одержати дуже тонкий шар ПВДХ у багатошаровому плівковому матеріалі, що не вдається з моноплівкою. ПВДХ широко використовується для покриття різних підкладок, таких, як папір, целофан, ПП.

Полівінілацетат (ПВА) виробляють полімеризацією вінілацетату, у результаті чого одержують матеріал, схожий на ПВХ, що використовується в основному в якості адгезиву при виробництві комбінованих матеріалів.

У співполімерів вінілхлориду і вінілацетату ацетатна група крупніша, ніж атом хлору, що запобігає близькому контакту між ланцюгами. По суті, це внутрішній пластифікатор. Якщо потрібна висока гнучкість, то застосовують пластифікатори.

Полівініловий спирт (ПВС) одержують гідролізом полівінілацетату.

Самою головною відмінною рисою ПВС є розчинність у воді. Співполімери етилену і вінілового спирту мають чудові бар'єрні властивості та низьку проникність, яка зростає зі збільшенням вологості. Співекструзія ПВС із поліолефі- нами (ПЕНГ, ПП) дозволяє збільшити бар'єрні властивості матеріалу відносно води та її парів.
Другие статьи на тему властивості пакувальних матеріалів
   Скотч-стрічки
Скотч (scotch - скупий, економний) - полімерна стрічка з нанесеним на одну сторону клеєм. Існує біля 1000 видів скотч-стрічки.
   Розтягувані плівки
Для пакування промислових і продовольчих товарів серйозним конкурентом термоусадкової плівки є розтягувана полімерна плівка, яка відома серед фахівців як стретч-плівка. Така плівка має певні переваги над термоусадковою у разі використання її для пакування
   Плівки, що термозбігаються
Великого значення набули термоусадкові плівки, які під тепловим впливом скорочуються (усаджуються) і приймають форму продукту чи виробу. Ефект усаджування забезпечується орієнтаційною витяжкою плівки без подальшої її термофіксації. Для термофіксованих плівок з поліетилентерефталату і поліамідів, неорієнтованих плівок з поліефірсульфонів характерні безусадко- вість і висока стабільність розмірів за підвищених температур.
   Металізовані комбіновані матеріали
Протягом останніх років під час конструювання багатошарових пакувальних матеріалів застосовують металізацію полімерних плівок, паперу.
   Комбіновані матеріали на основі паперу і картону, матеріали на основі алюмінієвої фольги
До групи комбінованих матеріалів належать папір і картон з полімерним покриттям. З полімерів частіше за інші використовують поліетилен, співполімери етилену з вінілацетатом (наприклад, ЕВА), співполімери ПВДХ, поліпропілен.
   Комбіновані та багатошарові пакувальні матеріали.
Останнім часом набули широкого використання комбіновані та багатошарові пакувальних матеріали , які є композиційними. Цей поділ композиційних матеріалів досить умовний.
   Біо-, фото-, і водорозкладані пакувальні матеріали
За остані десятиліття знаходять розвиток і широке використання пакувальні матеріали з біо- (БРП), фото- (ФРП) і водорозкладаних полімерів (ВРП). Це новий клас пластичних матеріалів, які після використання розкладаються до двоокису вуглецю, води і біомаси - гумусу
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 4
Полікарбонати (ПК) - група термопластів - складні поліефіри вугільної кислоти і двохатомних спиртів загальної формули (-0-R-0-C0-)n. Найбільше промислове значення мають ароматичні полікарбонати, у першу чергу полікарбонат на основі бісфенолу А, завдяки доступності останнього, що синтезується конденсацією фенолу і ацетону.
 
Свяжитесь с нами

   +38 (050)-039-13-78
   +38 (068) 222-68-07
   E-mail:
   taraplast.com@gmail.com
   erin.sushkova@gmal.com

   Украина,
   г. Днепр
   (Днепропетровск),
   ул. Журналистов, 7


Схема проезда

Партнеры
Партнеры

главная | бутылка ПЭТ | банка ПЭТ | одноразовая посуда | что такое ПЭТ | преимущества ПЭТ | безопасность ПЭТ | статьи | карта сайта | контакты
 

ООО "Тарапласт", 2006 - 2010г. Все права защищены.