Тарапласт - ПЭТ тара
 
  Производство ПЭТ-тары, г.Днепропетровск   +38 (050)-039-13-78
укр рус англ
     Что такое ПЭТ?
     Бутылка ПЭТ
     Банка ПЭТ
     Одноразовый
      стакан
     Эксклюзивная
      продукция
     Преимущества ПЭТ
     Безопасность
     Статьи
     Партнеры
     Карта сайта
     Контакты

Партнеры

Рубрики статей
 • разное
 • ПЭТ-тара и упаковка
 • упаковка и хранение пищевых продуктов
 • властивості пакувальних матеріалів

По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

Реклама
Системы линейных перемещений и др. Система регистрации
aplast.com.ua
Какие бы вы хотели купить шторы
secretdecora.ru
детей с ДЦП, задержкой психомоторного развития
rvozm.ru


главная > статьи > Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 2

Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 2

24 февраля 2015
 властивості пакувальних матеріалів

Полістирол та його співполімери.

Полістирол (ПС) - твердий, жорсткий, аморфний полімер. Будова ланцюга регулярна (за типом "голова-хвіст". Він добре фарбується і обробляється механічними способами. Двоосно орієнтована плівка має гарну прозорість. Температура розм'якшення становить 90...95 °С. Орієнтований полістирол має середню газопроникність (вище ніж у ПП, але нижче, ніж у ПЕНГ), але високу паропроникність, яка швидко знижується за температур нижче 0 °С, що дозволяє використовувати ПС для пакування продуктів за низьких температур. З орієнтованої ПС плівки методом термоформування одержують вироби складної конфігурації.

Орієнтований ПС товщиною менш 75 мкм використовують для "віконець" у картонних пакувальних коробках. З більш товстої плівки виробляють стаканчики для торговельних автоматів, таці для фасування свіжого м'яса.

Удароміцний полістирол (УПС) - є блокспівполімером стиролу з каучуком. У немодифікованому стані ПС - крихкий матеріал і його питома ударна в'язкість недостатня для багатьох застосувань.

Удароміцний ПС більш гнучкий, має більшу ударну міцність, але меншу міцність при розтягуванні і термічну стійкість, ніж немодифікований ПС. Хімічні властивості немодифікованого ПС однакові з властивостями модифікованого ПС. Удароміцний ПС - чудовий матеріал для одержання різних виробів методом термоформування. Введення в ПС синтетичних каучуків зменшує крихкість і знижує прозорість ПС.

Спінений полістирол має високу жиростійкість, є чудовим теплоізолятором. Застосовується для виготовлення різних пакувальних виробів методом термоформування (прокладки в ящики для яблук, коробки для фасування яєць, таці й лотки для фасування свіжого м'яса, риби, чіпсів тощо).

Для виготовлення одноразового посуду найбільш вживаними є співполімери полістиролу, які при випробуваннях показують більш високі санітарно- гігієнічні характеристики ніж ПП. Проте це не означає, що ПС не має небезпечних компонентів.

Лімітуючими речовинами в співполімерах ПС можуть бути мономери стиролу і акрилонітрилу. Перший має наркотичні та дратівливі властивості, згубно діє на кровотворні органи, репродуктивну функцію організму. Допустима норма міграції стиролу у водних витяжках дорівнює 0,01 мг/л. Акрилонітрил у 20 разів більш отруйний, ніж стирол, вражає нервову, серцево-судинну і дихальну системи. Його допустима концентрація у водних витяжках - 0,05 мг/л. Це означає, що далеко не кожна марка полімерного матеріалу і не кожний його співполімер можуть бути допущені до виробництва одноразового посуду і столових приборів, а для запобігання помилок вимагається нанесення умовних позначень (клейм) або спеціальних написів типу "Для харчових продуктів", "Для сухих харчових продуктів", "Для холодної води".

Співполімери стиролу з акрилонітрилом (САН) мають більш високу хімічну стійкість у порівнянні з базовим полімером ПС.

АБС-пластик - співполімер стиролу, бутадієну, акрилонітрилу. Його властивості варіюють в широких межах у залежності від складу композиції і методу виробництва. АБС-пластик має більш високу ударну в'язкість, хімічну стійкість і пластичність, ніж УПС. Застосовується для виробництва банок і таць.

Поліетилентерефталат

Поліетилентерефталат - ПЕТФ - складний поліефір, випускається під назвою "лавсан", за кордоном - "майлар", "терилен". ПЕТФ є кристалічним полімером, при швидкому охолодженні розплаву можна одержати аморфний полімер, що при нагріванні вище 80 °С починає кристалізуватися. Присутність кисню в ланцюзі надає йому гарну морозостійкість (- 70 °С), а наявність бензольного кільця - високу теплостійкість. Поліефірні плівки тверді та міцні, висо- копрозорі. Введення спеціальних добавок ковзання надає плівці легку мутність. Теплове зварювання ускладнене через усадку і кристалізацію, що призводить до крихкості матеріалу. Тому ПЕТФ-плівка використовується в сполученні з нанесеним на неї ПЕНГ, який має гарну зварюваність. Крім зварювання комбінація з ПЕНГ забезпечує матеріалу більш високі бар'єрні властивості щодо води та її парів. ІІЕТФ-плівки стійкі до роздирання і зношування. Паро- і газопроникність ПЕТФ низька і має приблизно той же порядок, що і ПЕНГ. Проникність до газів та запахів така ж низька, як і у ПЕНГ. Вироби з ПЕТФ стійкі до масел, жирів і багатьох розчинників. ПЕТФ - чудовий діелектрик. Межі його використання досить широкі. З ПЕТФ виготовляють термоусадкові плівки і багатошарові матеріали для таропакувальної галузі, шестерні, кронштейни, канати, паси та інші матеріали технічного призначення.

Завдяки унікальним фізико-механічним властивостям (міцність, легкість, інертність до більшості кислот і органічних з'єднань, широкі можливості дизайну, збереження основних характеристик в широкому діапазоні температур) світове виробництво ПЕТФ для виготовлення упаковки у 2005 році склало близько 9 млн.т. (1994 р. - 2,7 млн.т., 2001 - 6, 2003 р. - 8 млн.т.). Тобто за 10 років виробництво збільшилось більше, ніж у три рази.

За показниками 2003 р. використання ПЕТФ упаковки в Україні склало 2,5 кг на душу населення. Кількість пляшок з ПЕТФ на вітчизняному ринку наближається до З млрд. шт./рік.

Вторинний ПЕТФ використовується в будівельній, сільськогосподарській, пакувальній (нехарчові продукти), машинобудівній, хімічній, текстильній (технічні тканини) та інших галузях народного господарства.

Властивості ПЕТФ наведені у додатку 9, а стан рециклінгу на рис. 7.13

Рис. 7.13. Стан рециклінгу ПЕТ в Україні
Другие статьи на тему властивості пакувальних матеріалів
   Скотч-стрічки
Скотч (scotch - скупий, економний) - полімерна стрічка з нанесеним на одну сторону клеєм. Існує біля 1000 видів скотч-стрічки.
   Розтягувані плівки
Для пакування промислових і продовольчих товарів серйозним конкурентом термоусадкової плівки є розтягувана полімерна плівка, яка відома серед фахівців як стретч-плівка. Така плівка має певні переваги над термоусадковою у разі використання її для пакування
   Плівки, що термозбігаються
Великого значення набули термоусадкові плівки, які під тепловим впливом скорочуються (усаджуються) і приймають форму продукту чи виробу. Ефект усаджування забезпечується орієнтаційною витяжкою плівки без подальшої її термофіксації. Для термофіксованих плівок з поліетилентерефталату і поліамідів, неорієнтованих плівок з поліефірсульфонів характерні безусадко- вість і висока стабільність розмірів за підвищених температур.
   Металізовані комбіновані матеріали
Протягом останніх років під час конструювання багатошарових пакувальних матеріалів застосовують металізацію полімерних плівок, паперу.
   Комбіновані матеріали на основі паперу і картону, матеріали на основі алюмінієвої фольги
До групи комбінованих матеріалів належать папір і картон з полімерним покриттям. З полімерів частіше за інші використовують поліетилен, співполімери етилену з вінілацетатом (наприклад, ЕВА), співполімери ПВДХ, поліпропілен.
   Комбіновані та багатошарові пакувальні матеріали.
Останнім часом набули широкого використання комбіновані та багатошарові пакувальних матеріали , які є композиційними. Цей поділ композиційних матеріалів досить умовний.
   Біо-, фото-, і водорозкладані пакувальні матеріали
За остані десятиліття знаходять розвиток і широке використання пакувальні матеріали з біо- (БРП), фото- (ФРП) і водорозкладаних полімерів (ВРП). Це новий клас пластичних матеріалів, які після використання розкладаються до двоокису вуглецю, води і біомаси - гумусу
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 4
Полікарбонати (ПК) - група термопластів - складні поліефіри вугільної кислоти і двохатомних спиртів загальної формули (-0-R-0-C0-)n. Найбільше промислове значення мають ароматичні полікарбонати, у першу чергу полікарбонат на основі бісфенолу А, завдяки доступності останнього, що синтезується конденсацією фенолу і ацетону.
 
Свяжитесь с нами

   +38 (050)-039-13-78
   +38 (068) 222-68-07

   E-mail:
   taraplast.com@gmail.com
   erin.sushkova@gmal.com

   Украина,
   г. Днепр
   (Днепропетровск),
   ул. Журналистов, 7

   График работы:    Пондельник - пятница
   с 9-00 до 16-30


Схема проезда

Партнеры
Партнеры

главная | бутылка ПЭТ | банка ПЭТ | одноразовая посуда | что такое ПЭТ | преимущества ПЭТ | безопасность ПЭТ | статьи | карта сайта | контакты
 

ООО "Тарапласт", 2006 - 2010г. Все права защищены.