Тарапласт - ПЭТ тара
 
  Производство ПЭТ-тары, г.Днепропетровск   +38 (050)-039-13-78
укр рус англ
     Что такое ПЭТ?
     Бутылка ПЭТ
     Банка ПЭТ
     Одноразовый
      стакан
     Эксклюзивная
      продукция
     Преимущества ПЭТ
     Безопасность
     Статьи
     Партнеры
     Карта сайта
     Контакты

Партнеры

Рубрики статей
 • разное
 • ПЭТ-тара и упаковка
 • упаковка и хранение пищевых продуктов
 • властивості пакувальних матеріалів

По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

Реклама
Термотрансферная лента - любые партии. При покупке в коробках мегаскидки
ribbonmsk.ru
Посуточная Аренда без посредников
event-service.spb.ru


главная > статьи > Релаксаційні властивості аморфних полімерів у високоеластичному стані

Релаксаційні властивості аморфних полімерів у високоеластичному стані

20 февраля 2015
 властивості пакувальних матеріалів

Згідно законів термодинаміки всякий хаотичний процес, який проходить у тій чи іншій системі, наближує її до стану рівноваги. Процеси, пов'язані з переходом від нерівноважного стану у рівноважний, називаються релаксаційними.

Механічні властивості реальних твердих тіл, в тому числі і полімерних, носять релаксаційний характер.

Випадки прояву релаксаційних властивостей полімерів у високоеластичному стані наступні:

а)     до зразка полімеру прикладене напруження δ0 = const. Якщо при цьому текучість відсутня, то напруженню δ0 відповідає певна зрівноважена високоеластична деформація εзрівн. Однак, вона досягається не миттєво, а є верхньою межею, до якої у часі прямує реальна деформація (мал. 7.6).

мал. 7.6. Залежність деформації полімеру від часу при дії постійного напруження

б)     зразок полімеру піддають миттєвій деформації є і закріплюють у деформованому стані. При цьому у зразку виникає напруження с0, значно більше зрівноваженого напруження с>0зр1вн. З часом внаслідок перегрупування ланок і зміни конформацій макромолекул напруження зменшується. Цей процес називається релаксацією напруження (рис. 7.7).

мал. 7.7. Крива релаксації напруження для каучука

Деякі полімери, наприклад, полістирол і поліметилметакрилат (органічне скло) можна перетворити зворотно в мономери. Таке перетворення називають деполімеризацією.

Внаслідок гнучкості макромолекул релаксаційні процеси в полімерах характеризуються широким діапазоном часу релаксації, який містить як дуже малий час, що відповідає перегрупуванню малих частин макромолекул, так і дуже великий, що відповідає переміщенню цілих макромолекул або їх великих ділянок.

За низьких температур розрив молекул під дією прикладених сил і відповідно руйнування цілісності матеріалу відбувається раніше, ніж встигають переміститися їх окремі ділянки. Ця температура називається температурою крихкості полімеру (рис. 7.8).

мал. 7.8. Залежність руйнуючого напруження при розтягу δh1 і межі змушеної еластичності δb2 аморфного полімеру від температури.
Другие статьи на тему властивості пакувальних матеріалів
   Скотч-стрічки
Скотч (scotch - скупий, економний) - полімерна стрічка з нанесеним на одну сторону клеєм. Існує біля 1000 видів скотч-стрічки.
   Розтягувані плівки
Для пакування промислових і продовольчих товарів серйозним конкурентом термоусадкової плівки є розтягувана полімерна плівка, яка відома серед фахівців як стретч-плівка. Така плівка має певні переваги над термоусадковою у разі використання її для пакування
   Плівки, що термозбігаються
Великого значення набули термоусадкові плівки, які під тепловим впливом скорочуються (усаджуються) і приймають форму продукту чи виробу. Ефект усаджування забезпечується орієнтаційною витяжкою плівки без подальшої її термофіксації. Для термофіксованих плівок з поліетилентерефталату і поліамідів, неорієнтованих плівок з поліефірсульфонів характерні безусадко- вість і висока стабільність розмірів за підвищених температур.
   Металізовані комбіновані матеріали
Протягом останніх років під час конструювання багатошарових пакувальних матеріалів застосовують металізацію полімерних плівок, паперу.
   Комбіновані матеріали на основі паперу і картону, матеріали на основі алюмінієвої фольги
До групи комбінованих матеріалів належать папір і картон з полімерним покриттям. З полімерів частіше за інші використовують поліетилен, співполімери етилену з вінілацетатом (наприклад, ЕВА), співполімери ПВДХ, поліпропілен.
   Комбіновані та багатошарові пакувальні матеріали.
Останнім часом набули широкого використання комбіновані та багатошарові пакувальних матеріали , які є композиційними. Цей поділ композиційних матеріалів досить умовний.
   Біо-, фото-, і водорозкладані пакувальні матеріали
За остані десятиліття знаходять розвиток і широке використання пакувальні матеріали з біо- (БРП), фото- (ФРП) і водорозкладаних полімерів (ВРП). Це новий клас пластичних матеріалів, які після використання розкладаються до двоокису вуглецю, води і біомаси - гумусу
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 4
Полікарбонати (ПК) - група термопластів - складні поліефіри вугільної кислоти і двохатомних спиртів загальної формули (-0-R-0-C0-)n. Найбільше промислове значення мають ароматичні полікарбонати, у першу чергу полікарбонат на основі бісфенолу А, завдяки доступності останнього, що синтезується конденсацією фенолу і ацетону.
 
Свяжитесь с нами

   +38 (050)-039-13-78
   +38 (068) 222-68-07

   E-mail:
   taraplast.com@gmail.com
   erin.sushkova@gmal.com

   Украина,
   г. Днепр
   (Днепропетровск),
   ул. Журналистов, 7

   График работы:    Пондельник - пятница
   с 9-00 до 16-30


Схема проезда

Партнеры
Партнеры

главная | бутылка ПЭТ | банка ПЭТ | одноразовая посуда | что такое ПЭТ | преимущества ПЭТ | безопасность ПЭТ | статьи | карта сайта | контакты
 

ООО "Тарапласт", 2006 - 2010г. Все права защищены.