Тарапласт - ПЭТ тара
 
  Производство ПЭТ-тары, г.Днепропетровск   +38 (050)-039-13-78
укр рус англ
     Что такое ПЭТ?
     Бутылка ПЭТ
     Банка ПЭТ
     Одноразовый
      стакан
     Эксклюзивная
      продукция
     Преимущества ПЭТ
     Безопасность
     Статьи
     Партнеры
     Карта сайта
     Контакты

Партнеры
Приобрести гранулы полистирола оптом напрямую от производителя в Москве.

самый быстрый заказ такси в Киеве - звонок на 309

Рубрики статей
 • разное
 • ПЭТ-тара и упаковка
 • упаковка и хранение пищевых продуктов
 • властивості пакувальних матеріалів

По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

Реклама


главная > статьи > Оптичні властивості паперу.

Оптичні властивості паперу.

14 января 2015
 властивості пакувальних матеріалів

Білизна - це здатність паперу відбивати світло розсіяно і рівномірно у всіх напрямках.

Кольорова точність зображення та відповідність оригіналу при багатофа- рбному друці можливі тільки на достатньо білому папері.

Для підвищення білизни в дорогі високоякісні сорти паперу додають так звані оптичні відбілювачі - люмінофори, а також сині і фіолетові фарбники, які ліквідують жовтуватий відтінок, властивий целюлозним волокнам. Цей технологічний прийом називається підфарбовуванням.

Так, крейдяні папери без оптичного відбілювача мають білизну не менше 76 %, а з оптичним відбілюванням - не менше 84 %. Друкарські папери з вмістом деревної маси повинні мати білизну не менше 72 %, а газетний - в середньому 65 %.

Непрозорість - дуже важлива характеристика за двостороннього друку. Для підвищення непрозорості підбирають композицію волокнистих матеріалів, комбінують ступінь їх помелу, вводять наповнювачі.

Мал. 6.6. Схема розподілення енергії світла, падаючого на вхідну поверхню тіла: І0 - енергія падаючого світла; її - енергія світла, що проникла через поверхню; І2 - енергія світла, що відбивається; І3 - енергія світла, що поглинається

При проходженні променя світла з показником заломлення n1 в оптично більш щільне середовище з показником заломлення n2 (n2 > n1) має місце відхилення в напрямку променя як показано на рис. 6.6. При цьому частина світлової підведеної енергії І0 на вхідну поверхню тіла (паперу) відбивається від неї потоком І2, частина поглинається (абсорбується) папером І3 і частина проникає через вихідну поверхню матеріалу І1.

І012 + І3.

де І10=Т - світлопроникність паперу; І20 = Н - світлорозсіювання паперу; І30 = А - світлопоглинання паперу.

Таким чином

Т+Н+А=1, або
Т1 + Н1 + А1 = 100%.

Блиск або глянець - це результат дзеркального відображення поверхнею паперу падаючого на нього світла. Це тісно пов'язано з мікрогеометрією поверхні, тобто з гладкістю паперу. З підвищенням гладкості блиск теж збільшується. Однак, цей зв'язок неоднозначний. Слід пам'ятати, що гладкість визначається механічним способом, а блиск - це оптична характеристика. Характеристики гладкості та блиску для різних видів паперу наведені у табл. 6.3.

Глянець глазурованого паперу може складати 75...80 %, а матового - до 30 %. На папері з високим глянцем особливо якісно виходить друк етикеток.

Сорбційні властивості паперу. Здібність всмоктувати вологу залежить від структури паперу. Якщо зобразити структуру паперу у вигляді шкали, то на одному з її кінців розмістяться макроскопічні папери, що складаються цілком з деревної маси (наприклад, газетні). Другий кінець шкали займуть чистоцелюло- зні мікропористі папери. Трохи лівіше розмістяться чистоцелюлозні некрейдо- вані папери теж мікропористі (табл. 6.4).

Друкарські властивості паперу - це властивості, які визначають його придатність до друку (якість проходження його через паперопровідну систему друкарської машини), під час (взаємодія з друкарською фарбою і процес закріплення зображення) і після друку (операції фальцювання, брошурування, підрізки), а також експлуатаційні характеристики готової продукції.

Якість друку залежить від багатьох факторів, в тому числі, вирішальним чином від структури і рівності поверхні паперу. Жоден паперовий матеріал або спосіб друку не здатен 100 % відтворити оригінал. Здатність до відтворення у різних видів паперових матеріалів коливається від 25 % (паперовий матеріал із вторинної сировини) до 95 % (папір із повним крейдяним покриттям). Чим товстіший і світліший покривний шар, чим вище вміст хімічного целюлозного волокна, тим вище сорт паперового матеріалу. Узгоджуючи цей принцип з вимогами, що витікають з призначення пакувальних матеріалів, і заданих показників якості друку, можна підібрати відповідний матеріал, потрібний для даного виду друкарської продукції.
Другие статьи на тему властивості пакувальних матеріалів
   Скотч-стрічки
Скотч (scotch - скупий, економний) - полімерна стрічка з нанесеним на одну сторону клеєм. Існує біля 1000 видів скотч-стрічки.
   Розтягувані плівки
Для пакування промислових і продовольчих товарів серйозним конкурентом термоусадкової плівки є розтягувана полімерна плівка, яка відома серед фахівців як стретч-плівка. Така плівка має певні переваги над термоусадковою у разі використання її для пакування
   Плівки, що термозбігаються
Великого значення набули термоусадкові плівки, які під тепловим впливом скорочуються (усаджуються) і приймають форму продукту чи виробу. Ефект усаджування забезпечується орієнтаційною витяжкою плівки без подальшої її термофіксації. Для термофіксованих плівок з поліетилентерефталату і поліамідів, неорієнтованих плівок з поліефірсульфонів характерні безусадко- вість і висока стабільність розмірів за підвищених температур.
   Металізовані комбіновані матеріали
Протягом останніх років під час конструювання багатошарових пакувальних матеріалів застосовують металізацію полімерних плівок, паперу.
   Комбіновані матеріали на основі паперу і картону, матеріали на основі алюмінієвої фольги
До групи комбінованих матеріалів належать папір і картон з полімерним покриттям. З полімерів частіше за інші використовують поліетилен, співполімери етилену з вінілацетатом (наприклад, ЕВА), співполімери ПВДХ, поліпропілен.
   Комбіновані та багатошарові пакувальні матеріали.
Останнім часом набули широкого використання комбіновані та багатошарові пакувальних матеріали , які є композиційними. Цей поділ композиційних матеріалів досить умовний.
   Біо-, фото-, і водорозкладані пакувальні матеріали
За остані десятиліття знаходять розвиток і широке використання пакувальні матеріали з біо- (БРП), фото- (ФРП) і водорозкладаних полімерів (ВРП). Це новий клас пластичних матеріалів, які після використання розкладаються до двоокису вуглецю, води і біомаси - гумусу
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 4
Полікарбонати (ПК) - група термопластів - складні поліефіри вугільної кислоти і двохатомних спиртів загальної формули (-0-R-0-C0-)n. Найбільше промислове значення мають ароматичні полікарбонати, у першу чергу полікарбонат на основі бісфенолу А, завдяки доступності останнього, що синтезується конденсацією фенолу і ацетону.
 
Свяжитесь с нами

   +38 (050)-039-13-78
   +38 (068) 222-68-07
   E-mail:
   taraplast.com@gmail.com
   erin.sushkova@gmal.com

   Украина,
   г. Днепр
   (Днепропетровск),
   ул. Журналистов, 7


Схема проезда

Партнеры
Партнеры

главная | бутылка ПЭТ | банка ПЭТ | одноразовая посуда | что такое ПЭТ | преимущества ПЭТ | безопасность ПЭТ | статьи | карта сайта | контакты
 

ООО "Тарапласт", 2006 - 2010г. Все права защищены.