Тарапласт - ПЭТ тара
 
  Производство ПЭТ-тары, г.Днепропетровск   +38 (050)-039-13-78
укр рус англ
     Что такое ПЭТ?
     Бутылка ПЭТ
     Банка ПЭТ
     Одноразовый
      стакан
     Эксклюзивная
      продукция
     Преимущества ПЭТ
     Безопасность
     Статьи
     Партнеры
     Карта сайта
     Контакты

Партнеры

Рубрики статей
 • разное
 • ПЭТ-тара и упаковка
 • упаковка и хранение пищевых продуктов
 • властивості пакувальних матеріалів

По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

Реклама
Продажа оригинальной упаковки для цветов из микрогофрокартона. Доставка
florispack.ru
reso-garantiya.spb.ru
Приокский террасный заповедник экскурсия
usadboved.ru


главная > статьи > Гофрокартон

Гофрокартон

19 декабря 2014
 властивості пакувальних матеріалів

Можливість використання гофрованого картону для пакування вперше була проголошена власником американського патенту по використанню матеріалу для пакування скляних колб і пляшок Альбертом Джонсоном в 1871 р. Рекомендований автором патенту спосіб використання гофропаперу зі згином поперек незакріплених гофрів у подальшому вимагав вдосконалення. 25 серпня 1874 р. був виданий патент № 154498 на двошаровий гофрокартон. Власник патенту американець Олівер Лонг пропонував приклеювати до гофрованого картону плоский шар паперу (див. додаток 6).

Таким чином Альберт Джонес та Олівер Лонг зробили відкриття, яке привело до початку виробництва гофрокартона - матеріалу, який завдяки своїй функціональності, міцності, та іншим позитивним властивостям зробив наступну революцію в пакувальній індустрії.

В 1881 р. у СІЛА була випущена машина з механічним приводом для виготовлення двошарового гофрованого картона і змотування його в рулон.

17 січня 1882 р. американець Роберт Томпсон отримав патент на тришаровий гофрокартон. Він спочатку виготовлявся шляхом приклеювання вручну плоского шару у вигляді листів або форми заготовок. Перша машина для механізованого приклеювання паперового шару була виготовлена в кінці 1882 р. у США. Важливим кроком в ході подальшого вдосконалення конструкції було впровадження у 1916 р. п'ятишарового (двохвильового) гофрованого картону, а у 1953 р. - семишарового (три гофрованих шари і чотири плоских).

Поступово змінювались види і розміри гофрів. Спочатку вони приблизно відповідали сучасному гофру А, у 1905-1906 pp. з'явився гофр В, у 1925 - гофр С, у 1951 р. - гофр Е.

Останнім часом для індивідуального пакування з якісним багатокольоровим друком використовується гофрокартон з хвилею F (413...415 хвиль на погонній довжині 1 м, висотою хвиль h = 0,75 мм, кроком t = 2,6 мм) і G (553...555 хвиль на погонній довжині 1 м, h = 0,55 мм, t = 1,8 мм).

Для виготовлення великих картонних ящиків (контейнерів) місткістю більше 1 м3 для одного гофрованого шару використовується гофр К з висотою хвилі 7 мм. В зарубіжній літературі наводяться дані про інші види гофрів з висотою 7,5; 9,5; 10; 12,1; 12,7; 25 і 27,5 мм, які мають спеціальне обмежене використання.

Завдяки нескладній конструкції гофрокартон залишається найбільш вигідним сучасним пакувальним матеріалом, з якого можна створити тару любої конфігурації, міцності і дизайну. Більш того, він є одним із самих екологічно чистих пакувальних матеріалів. Суміщення міцністних характеристик, легкості, можливості вторинної переробки і нанесення багатокольорового друку дозволило гофрокартону зайняти лідируючі позиції на світовому ринку транспортної упаковки.

З 50-х років минулого століття в розвинених країнах з'являється новий вид гофрокартону - мікрогофрокартон. Принципово він не відрізняється від свого попередника. Та ж багатошарова структура зберігає всі чудові властивості гофрокартона. Однак за рахунок використання більш легких сортів картона і зменшення висоти хвилі мікрогофру він відмінно підходить для створення споживчої тари різної конфігурації. Хвильова структура вигідно відрізняє мікрогофрокартон від інших видів, і саме тому мікрогофрокартон в даний час визнаний пакувальним матеріалом XXI століття. І саме за ним визнають лідерство у сфері пакування у майбутньому.

Гофрований картон з хвилею Е - мікрогофрокартон - відноситься до категорії гофрокартона так званого "нового покоління". Літера позначення Е веде свою історію від початкової назви марки мікрогофрокартону Elite ("Еліта"), виробництво якого було налагоджено в США.

Геометричні параметри та характеристики гофрокартона наведені в табл. 6.1 та 6.2.

Таблиця 6.1 Геометричні параметри гофрокартона

Таблиця 6.2 Характеристики гофрокартону

Також гофрокартон характеризується коефіцієнтом гофрування, тобто відношенням довжини гофрованого шару (флютінга) в розтягнутому стані до довжини склеєного з ним гладкого шару (лайнера).

Порівнюючи наведені характеристики різних типів гофрокартона (табл. 6.2) бачимо, що гофрокартон типу Е (тобто мікрогофр), практично з такими ж фізичними властивостями гофрокартона крупного типу, значно краще піддається поліграфічний обробці. Як не парадоксально, але в останній час ця властивість пакування стає визначальною.

У порівнянні з іншими сортами пакувального картону мікрогофрокартон за товщин, близьких до звичайного картону, має цілий ряд переваг:

  • коробка легша, але достатньо міцна, краще захищає товари всередині, а завдяки багатошаровості менше пошкоджується;
  • "мікрохвилі" дозволяють створювати навіть дуже маленькі коробочки, при цьому коробка із звичайного тонкого картона виглядає не досить презентабельною і до того ж легко деформується;
  • конструктивні можливості мікрогофрокартона дозволяють створювати практично шедеври упаковки.

Поступово мікрогофрокартон стає конкурентоздатною альтернативою багатьом матеріалам. Наприклад, в комбінації з блістером шар із мікрогофру надає жорсткості і оберігає від згинання полімерну плівку. Якщо порівняти один і той же виріб із звичайного бурого гофрокартону марки Т23 і більшого мікрогофру, то результати будуть зовсім різними - рівень сприймання товару в пакуванні з мікрогофру на порядок вище.

Гофрокартон - багатосторонній і економічний пакувальний матеріал. Це ясно доказують дані про споживання: США - 88 кг на людину, Німеччина - 42, Великобританія - ЗО, Мексика - 10, Україна - 22 (2004 р.) і 24,5 кг (2005 p.).

Виробництво тари з гофрокартону в Україні оцінюється сумарними потужностями у 850 млн. м2 на рік, такий потенціал забезпечує 70 підприємств.

Лідерами з виробництва гофрокартону є Рубіжанський КПК, концерн "Основа" Жидачівський ЦПК, Ізмаїльський ЦКК.

У 2003 р. в Україну імпортовано 16 млн. м2 тари з гофрокартону, в т.ч. з Угорщини 5,8 млн. м2 (36%), Росії 2,4 млн. м2(15%), Білорусії 1,6 млн. м2 (10%), Польщі, Італії, Молдови та ін.

На сьогоднішній день близько 95% ринку займає 3-шаровий гофрокартон (90 % гофрокартону - гофри С і В; 4,5% - Е і F), 5% - 2-, 5-, 7-шаровий. Франція випускає навіть 9-шаровий гофрокартон.

Основний споживач тари з гофрокартона - харчова промисловість (70...75%). Решту (25...30%) споживають фармацевтична, парфумерно-косметична та інші галузі промисловості. Розподіл гофрокартонної тари у харчовій промисловості має таку структуру:

  • алкогольна галузь - 45 млн. м2 (9 %);
  • кондитерська - 120 млн. м2 (25 %);
  • молокопереробна - 63 млн. м2 (13 %);
  • консервна - 26 млн. м2 (5,5 %);
  • масложирова - 22 млн. м2 (4,5 %);
  • інші - 208 млн. м2 (43 %).

 

Партнеры:
http://newlesenka.ru/a81641-lestnitsy-zhiloj-chasti.html
Другие статьи на тему властивості пакувальних матеріалів
   Скотч-стрічки
Скотч (scotch - скупий, економний) - полімерна стрічка з нанесеним на одну сторону клеєм. Існує біля 1000 видів скотч-стрічки.
   Розтягувані плівки
Для пакування промислових і продовольчих товарів серйозним конкурентом термоусадкової плівки є розтягувана полімерна плівка, яка відома серед фахівців як стретч-плівка. Така плівка має певні переваги над термоусадковою у разі використання її для пакування
   Плівки, що термозбігаються
Великого значення набули термоусадкові плівки, які під тепловим впливом скорочуються (усаджуються) і приймають форму продукту чи виробу. Ефект усаджування забезпечується орієнтаційною витяжкою плівки без подальшої її термофіксації. Для термофіксованих плівок з поліетилентерефталату і поліамідів, неорієнтованих плівок з поліефірсульфонів характерні безусадко- вість і висока стабільність розмірів за підвищених температур.
   Металізовані комбіновані матеріали
Протягом останніх років під час конструювання багатошарових пакувальних матеріалів застосовують металізацію полімерних плівок, паперу.
   Комбіновані матеріали на основі паперу і картону, матеріали на основі алюмінієвої фольги
До групи комбінованих матеріалів належать папір і картон з полімерним покриттям. З полімерів частіше за інші використовують поліетилен, співполімери етилену з вінілацетатом (наприклад, ЕВА), співполімери ПВДХ, поліпропілен.
   Комбіновані та багатошарові пакувальні матеріали.
Останнім часом набули широкого використання комбіновані та багатошарові пакувальних матеріали , які є композиційними. Цей поділ композиційних матеріалів досить умовний.
   Біо-, фото-, і водорозкладані пакувальні матеріали
За остані десятиліття знаходять розвиток і широке використання пакувальні матеріали з біо- (БРП), фото- (ФРП) і водорозкладаних полімерів (ВРП). Це новий клас пластичних матеріалів, які після використання розкладаються до двоокису вуглецю, води і біомаси - гумусу
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 4
Полікарбонати (ПК) - група термопластів - складні поліефіри вугільної кислоти і двохатомних спиртів загальної формули (-0-R-0-C0-)n. Найбільше промислове значення мають ароматичні полікарбонати, у першу чергу полікарбонат на основі бісфенолу А, завдяки доступності останнього, що синтезується конденсацією фенолу і ацетону.
 
Свяжитесь с нами

   +38 (050)-039-13-78
   +38 (068) 222-68-07

   E-mail:
   taraplast.com@gmail.com
   erin.sushkova@gmal.com

   Украина,
   г. Днепр
   (Днепропетровск),
   ул. Журналистов, 7

   График работы:    Пондельник - пятница
   с 9-00 до 16-30


Схема проезда

Партнеры
Партнеры

главная | бутылка ПЭТ | банка ПЭТ | одноразовая посуда | что такое ПЭТ | преимущества ПЭТ | безопасность ПЭТ | статьи | карта сайта | контакты
 

ООО "Тарапласт", 2006 - 2010г. Все права защищены.