Тарапласт - ПЭТ тара
 
  Производство ПЭТ-тары, г.Днепропетровск   +38 (050)-039-13-78
укр рус англ
     Что такое ПЭТ?
     Бутылка ПЭТ
     Банка ПЭТ
     Одноразовый
      стакан
     Эксклюзивная
      продукция
     Преимущества ПЭТ
     Безопасность
     Статьи
     Партнеры
     Карта сайта
     Контакты

Партнеры
навигация bmw

Рубрики статей
 • разное
 • ПЭТ-тара и упаковка
 • упаковка и хранение пищевых продуктов
 • властивості пакувальних матеріалів

По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

Реклама
Нанесение тефлоновых покрытий для защиты деталей. Качественно. Доставка
upaktools.ru
Все виды полиэтиленовой упаковки для вашей продукции. Прямые поставки, опт
megakorob.ru
Путеводитель по вебинарам, курсам и тренингам Константина Довлатова
sviyash-center.ru


главная > статьи > Знаки та позначення на пакувальних матеріалах. частина 3

Знаки та позначення на пакувальних матеріалах. частина 3

15 декабря 2014
 властивості пакувальних матеріалів

Екологічне маркування - це коротко і чітко сформульований надпис, символ або зображення, нанесені на етикетку, паковання, приведені в документації на продукцію з метою забезпечення певної екологічної характеристики, компонента або паковання. Відповідність продукції певним екологічним критеріям підтверджується сертифікатом екологічного маркування.

Екологічні знаки покликані повідомляти споживачу, що дана упаковка не наносить великого впливу на навколишнє середовище і може бути використана на харчових продуктах. До них відносяться, наприклад:

"Голубий ангел" - одна із давніх програм екологічного маркування, яка переступила 30-річну межу. Цей знак з'явився у 1977 році, а вже у 1978 його нанесли на продукцію. Це знак державного маркування Німеччини
"Der Grune Punkt" - знак Німеччини "Зелена Крапка", зустрічається у чорно-білому, зелено-білому і зеленому виконанні. Знак ставиться на продукцію компаній, які надають фінансову допомогу німецькій програмі переробки відходів "Eco Emballage" (Екологічна Упаковка) і включені в її систему утилізації. Таким чином за межами Німеччини знак ніякого позитивного смислу не несе, а у випадках простановки на вітчизняних продуктах місцевими виробниками - взагалі абсурдний
MILJOMARKT - "Скандинавський Лебідь". Екологічний сертифікаційний символ, введений в 1990 р. Скандинавськими країнами (Швеція, Норвегія, Фінляндія і Ісландія). Означає відповідність товару жорстким скандинавським екологічним нормативам. Рішення про надання даного символу товару приймає спеціальна міждержавна комісія, а одна із основних організацій, що підтримує цей символ, - Шведський Інститут Стандартів (SIS).
Good Environmental Choice - "Екологічний вибір" (Швеція, зображення зеленого сокола в колі) введений з 1992 р. Ліцензія на використання видається Шведським Суспільством Захисту Природи (Swedish Society for Nature Conservation) тим товарам і виробникам, які задовольняють вимоги екологічних стандартів. Це може означати не забруднення навколишнього середовища в процесі виробництва або утилізації, відсутність шкідливих речовин, тощо. Набір вимог залежить від групи товарів
KRAV - Шведський екологічний символ, зустрічається на харчових продуктах. Видається Шведським Суспільством Контролю Сільгосппродукції (Kontrollforeningen for ekologisk odling). Означає товари, вирощені без використання хімічних добрив і пестицидів. У випадку з продуктами тваринного походження використовуються інші критерії. Інколи зустрічається на продуктах, вироблених за межами Швеції (кава, чай, фрукти)
ТСО - знак міжнародної програми маркування електротехнічного обладнання. Оскільки електротехнічне обладнання робить суттєвий внесок у кількість викинутих парникових газів у атмосферу планети, то таким знаком маркують більш енергоощадну техніку.
Екологічні знаки різних товаропродукуючих фірм, що прагнуть внести свій внесок до охорони навколишнього середовища
"Квітка ЄС" - екологічне маркування країн-членів Свросоюзу. Eco Label - Еко Лейбл Європейського Співтовариства
"Еко-знак" Японської асоціації по охороні навколишнього середовища
"Вільно від хлору" - таким знаком маркується продукція, при виробництві або обробці якої не використовувалися в якості вихідної сировини хлор, хлоровмісні окислювачі і хлоровмісні з'єднання.
Знак TCF (Totally Chlorine Free, з англійської - "Без хлору") використовується в паперовій промисловості для позначення продукції, в процесі виробництва якої не використовувалися компоненти, що містять хлор. Він також свідчить про те, що в паперовій масі не містяться продукти вторинної переробки.
Знак ECF (Elementary Chlorine Free - "Без елементарного хлору"). В технології ECF відбілювання паперової маси відбувається з використанням з'єднань хлору, наприклад, його двоокису, що зменшує утворення побічних продуктів реакції, небезпечних для навколишнього середовища. Папір ECF на відміну від TCF може містити в собі повторно перероблені волокна.
ISO 14001 - це міжнародний стандарт по системах зкологічно- го менеджменту. Компанії, що підтвердили відповідність своїх технологічних процесів стандарту ISO 14001, направляють всі зусилля на мінімізацію впливу своїх виробничих процесів, продуктів або послуг на навколишнє середовище
EMAS (Eco Management and Audit Scheme - "Схема екологічного менеджменту і аудиту"). Додатково до вимог стандарту ISO 14001 передбачає організаціям проведення офіційного попереднього екологічного аналізу і публікації екологічного звіту, який призваний інформувати всі зацікавлені сторони про задачі управління охороною навколишнього середовища і їх виконання на підприємствах.

Нові екологічні знаки:

"Зелений журавель". Національний знак України "Екологічно чисто і безпечно"
"Green Seal" - "Зелений Друк". Новий екологічний знак Європейського співтовариства
"Листок життя" - Знак Російської програми екомаркування. Розроблений і впроваджений НП "Санкт-Петербургський екологічний союз"
"Екологічний вибір" - знак програми екомаркування Канади.

Знаки, що закликають до збереження навколишнього середовища.

Знаки цієї групи найчастіше зустрічаються на упаковці споживчих товарів. їх сенс зводиться до заклику не смітити, підтримувати чистоту і здавати використані вироби на вторинну переробку, опускаючи їх у відповідні сміттєві збірники. Називаються "Поважай працю прибиральниць". Інколи під ними може зустрічатися напис "Утримуй свою країну в чистоті".

Знаки, що попереджують про небезпеку виробу або предмету для навколишнього середовища.

До них відносяться:

Знак "Перекреслений контейнер" на електронній техніці говорить про те, що викидати цей предмет в контейнер для сміття ні в якому випадку неможна. Електронні відходи дуже небезпечні для здоров'я людей і забруднюють навколишнє середовище. Цей знак ставиться і на інші види товарів, які неможна викидати разом із звичайним сміттям. Означає: не викидати, потрібно здати в спецпункт утилізації.
Спеціальні знаки для позначення речовин, що представляють небезпеку для морської фауни і флори при їх перевезенні водними шляхами
Знак "Небезпечно для навколишнього середовища", використовується законодавством ЄС, прийнятим по класифікації упаковки і маркування речовин та препаратів.

Деякі види екомаркування не розповсюджуються на харчові продукти, напої, лікарські препарати і не повинні наноситися на речовини і матеріали, визнані небезпечними у відповідності із законодавством ЄС, а також на вироби в процесі виробництва яких може статися шкідливий вплив на людей і навколишнє середовище.

В Україні, за наявності продуктів та товаровиробників різних країн зустрічаються різні знаки. Але на жаль екологічне маркування вітчизняними виробниками дуже часто не виконується через відсутність єдиного державного підходу до цієї проблеми.

Тільки з 3 червня 2011 року вступила в силу постанова Кабінету Міністрів України від 18.5.2011 р. № 529 "Про затвердження Технічного регламенту по екологічному маркуванню". Вона розроблена із врахуванням Регламенту Європейського парламенту і Ради ЄС від 25.11.2009 р. 66/2010/ЄС про знак екологічного маркування ЄС. Регламент діє для товарів та послуг, що надаються за плату або без оплати, і призначений для розповсюдження, споживання або використання на ринку України. Регламентом визначені органи екологічного маркування, екологічні критерії, питання розробки цих критеріїв, їх впровадження і використання. Наказом про затвердження цього Регламенту визначено, що Міністерство екології є органом, відповідальним за його використання і за контроль по дотриманню його вимог. Регламент не розповсюджується на лікарські засоби для людини, ветеринарні препарати, медичні вироби, товари, що є токсичними, канцерогенними, небезпечними для навколишнього середовища.
Другие статьи на тему властивості пакувальних матеріалів
   Скотч-стрічки
Скотч (scotch - скупий, економний) - полімерна стрічка з нанесеним на одну сторону клеєм. Існує біля 1000 видів скотч-стрічки.
   Розтягувані плівки
Для пакування промислових і продовольчих товарів серйозним конкурентом термоусадкової плівки є розтягувана полімерна плівка, яка відома серед фахівців як стретч-плівка. Така плівка має певні переваги над термоусадковою у разі використання її для пакування
   Плівки, що термозбігаються
Великого значення набули термоусадкові плівки, які під тепловим впливом скорочуються (усаджуються) і приймають форму продукту чи виробу. Ефект усаджування забезпечується орієнтаційною витяжкою плівки без подальшої її термофіксації. Для термофіксованих плівок з поліетилентерефталату і поліамідів, неорієнтованих плівок з поліефірсульфонів характерні безусадко- вість і висока стабільність розмірів за підвищених температур.
   Металізовані комбіновані матеріали
Протягом останніх років під час конструювання багатошарових пакувальних матеріалів застосовують металізацію полімерних плівок, паперу.
   Комбіновані матеріали на основі паперу і картону, матеріали на основі алюмінієвої фольги
До групи комбінованих матеріалів належать папір і картон з полімерним покриттям. З полімерів частіше за інші використовують поліетилен, співполімери етилену з вінілацетатом (наприклад, ЕВА), співполімери ПВДХ, поліпропілен.
   Комбіновані та багатошарові пакувальні матеріали.
Останнім часом набули широкого використання комбіновані та багатошарові пакувальних матеріали , які є композиційними. Цей поділ композиційних матеріалів досить умовний.
   Біо-, фото-, і водорозкладані пакувальні матеріали
За остані десятиліття знаходять розвиток і широке використання пакувальні матеріали з біо- (БРП), фото- (ФРП) і водорозкладаних полімерів (ВРП). Це новий клас пластичних матеріалів, які після використання розкладаються до двоокису вуглецю, води і біомаси - гумусу
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 4
Полікарбонати (ПК) - група термопластів - складні поліефіри вугільної кислоти і двохатомних спиртів загальної формули (-0-R-0-C0-)n. Найбільше промислове значення мають ароматичні полікарбонати, у першу чергу полікарбонат на основі бісфенолу А, завдяки доступності останнього, що синтезується конденсацією фенолу і ацетону.
 
Свяжитесь с нами

   +38 (050)-039-13-78
   +38 (068) 222-68-07

   E-mail:
   taraplast.com@gmail.com
   erin.sushkova@gmal.com

   Украина,
   г. Днепр
   (Днепропетровск),
   ул. Журналистов, 7

   График работы:    Пондельник - пятница
   с 9-00 до 16-30


Схема проезда

Партнеры
Партнеры

главная | бутылка ПЭТ | банка ПЭТ | одноразовая посуда | что такое ПЭТ | преимущества ПЭТ | безопасность ПЭТ | статьи | карта сайта | контакты
 

ООО "Тарапласт", 2006 - 2010г. Все права защищены.