Тарапласт - ПЭТ тара
 
  Производство ПЭТ-тары, г.Днепропетровск   +38 (050)-039-13-78
укр рус англ
     Что такое ПЭТ?
     Бутылка ПЭТ
     Банка ПЭТ
     Одноразовый
      стакан
     Эксклюзивная
      продукция
     Преимущества ПЭТ
     Безопасность
     Статьи
     Партнеры
     Карта сайта
     Контакты

Партнеры

Рубрики статей
 • разное
 • ПЭТ-тара и упаковка
 • упаковка и хранение пищевых продуктов
 • властивості пакувальних матеріалів

По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

Реклама
Поставки стеклотекстолита и плат АОН. Природа, Человек и проч.
lemax-static.ru
Собственное производство металлических резервуаров и емкостей. Гарантия
kazan-bak.ru
Вывоз снега! Чистка крыш от наледи и сосулек
divizion-samara.ru


главная > статьи > Використані пакувальні матеріали і навколишнє середовище, частина 2

Використані пакувальні матеріали і навколишнє середовище, частина 2

17 ноября 2014
 властивості пакувальних матеріалів

Використані пакувальні матеріали і навколишнє середовище, частина 2

Затримання теплового балансу біля поверхні Землі - процес дуже важливий для підтримання життя тому перспектива швидкого підвищення температури планети дуже небезпечна. Трансформація і використання СO2 у природі зображені на малюнку 5.2.

Малюнок 5.2. Трансформація СО2 у природі

В залежності від фізико-хімічних умов (ступеня доступу повітря і води, температури, присутності неорганічних і органічних з'єднань), виду біологічного розкладання і природи матеріалу розщеплення може йти різними шляхами з трансформаціями гниття різних видів.

Гниття - сукупність біохімічних деструктивних перетворень в анаеробних умовах білкових речовин або близьких до них азотистих (амінокислот, мочевиии тощо), яка супроводжується виділенням неприємних на запах речовин. Гниття викликається життєдіяльністю мікроорганізмів, головним чином гнилісних бактерій.

Розрізняють два типи гниття:

- анаеробний (без доступу повітря) - призводить до менш глибокого розщеплення білкових структур;

- аеробний - має місце окислення за рахунок кисню повітря.

Найбільш типові з них - тління і перегнивання.

Процесом тління (сухого гниття), називається процес розкладання, після якого не залишається ніякого, або майже ніякого твердого залишку, а продукти розкладання розсіюються у вигляді газів, головним чином, вуглекислоти і води. Цей процес називають також повільним згоранням.

Перегнивання - процес розкладання з утворенням твердого залишку у вигляді чорної або темнобурої маси нейтральної або лужної реакції. Відбувається при недостачі кисню і в присутності вологи. Оторфлювання - розкладення без доступу повітря в присутності води.

Важливою характеристикою пакувальних матеріалів є стійкість до враження мікроорганізмами. Наприклад, полімери: ПЕНЩ - обмежено стійкий; ПЕВЩ, ПП, ПВХ та ПС - стійкі; ПВА - не стійкий до дії мікроорганзімів. Реагування окремих груп мікроорганізмів на середовище різне. Деякі мікроорганізми розвиваються в широких межах рН і легко переносять його зміни, для інших межі зміни рН більш вузькі. Розрізняють мінімальні, оптимальні і максимальні значення рН для окремих фізіологічних груп мікроорганізмів. Для міцеліальних грибів, кислототвірних бактерій найсприятливішим є слабокисле середовище (рН 3-6). Гриби розвиваються у діапазоні рН від 1,0 до 11. Більшість патогенних і гнилісних бактерій, актиноміцети краще розвиваються у нейтральному середовищі (рН 6,5-7,5), а кисле середовище для них несприятливе і навіть згубне.

На виробах із поліетилену у вологому середовищі за температури 30°С розвиваються в основному міцеліальні гриби (пеніціли, аспергіли), за 45°С - гриби і спорові бактерії, а за 55°С - тільки бактерії. Стійкість до цвілі визначається шляхом візуальної оцінки 3-х одночасних досліджень, здійснених на прямокутних (30x50 мм) або круглих (∅ 50 мм) зразках.

Стійкість до дії комах особливо важлива при зберіганні, наприклад, макаронних виробів, круп, тощо, які можуть піддаватись цьому виду пошкодження. Кращим тут вважається паковання із поліпропілену. Стійкість паковання до дії комах може бути оцінена шляхом використання коробки із прозорого матеріалу з щільною кришкою, у якій розміщують деяку кількість комах - типових шкідників харчових виробів - і періодично визначаючи кількість отворів в упаковці або число шкідників всередині її.

Алергенність. Алергія (allergia від alios - інший, ergon - дія) - це стан підвищеної чутливості організму людини до речовин різної природи - алергенів. До алергенів належать речовини хімічного (органічні та неорганічні сполуки) та біологічного походження. Критерії небезпеки алергенів базуються на кліні- ко-епідеміологічних доказах їх впливу на стан здоров'я людини та на результатах досліджень на тваринах. Доказом алергонебезпечності є підвищений рівень алергічних захворювань людей. Формування алергічної реакції може бути обумовлене генетичною схильністю організму та впливом факторів довкілля.

Найбільш ефективним засобом зниження алергенної небезпеки є виведення зі складу сумішевих композицій алергенних і подразнювальних інгредієнтів і заміна їх технологічно рівноцінними та безпечнішими для організму речовинами. Коли повного виключення алергенів досягти неможливо, обов'язковим є визначення у полімерних композиціях та інших багатокомпонентних продуктах інгредієнтів, які спричиняють енсибілізувальну дію.

 

В музее Марины и Анастасии Цветаевых прошел литературный вечер "Мне девяносто лет, еще легка походка", посвященный 117-летию со дня рождения Анастасии Ивановны Цветаевой.
Другие статьи на тему властивості пакувальних матеріалів
   Скотч-стрічки
Скотч (scotch - скупий, економний) - полімерна стрічка з нанесеним на одну сторону клеєм. Існує біля 1000 видів скотч-стрічки.
   Розтягувані плівки
Для пакування промислових і продовольчих товарів серйозним конкурентом термоусадкової плівки є розтягувана полімерна плівка, яка відома серед фахівців як стретч-плівка. Така плівка має певні переваги над термоусадковою у разі використання її для пакування
   Плівки, що термозбігаються
Великого значення набули термоусадкові плівки, які під тепловим впливом скорочуються (усаджуються) і приймають форму продукту чи виробу. Ефект усаджування забезпечується орієнтаційною витяжкою плівки без подальшої її термофіксації. Для термофіксованих плівок з поліетилентерефталату і поліамідів, неорієнтованих плівок з поліефірсульфонів характерні безусадко- вість і висока стабільність розмірів за підвищених температур.
   Металізовані комбіновані матеріали
Протягом останніх років під час конструювання багатошарових пакувальних матеріалів застосовують металізацію полімерних плівок, паперу.
   Комбіновані матеріали на основі паперу і картону, матеріали на основі алюмінієвої фольги
До групи комбінованих матеріалів належать папір і картон з полімерним покриттям. З полімерів частіше за інші використовують поліетилен, співполімери етилену з вінілацетатом (наприклад, ЕВА), співполімери ПВДХ, поліпропілен.
   Комбіновані та багатошарові пакувальні матеріали.
Останнім часом набули широкого використання комбіновані та багатошарові пакувальних матеріали , які є композиційними. Цей поділ композиційних матеріалів досить умовний.
   Біо-, фото-, і водорозкладані пакувальні матеріали
За остані десятиліття знаходять розвиток і широке використання пакувальні матеріали з біо- (БРП), фото- (ФРП) і водорозкладаних полімерів (ВРП). Це новий клас пластичних матеріалів, які після використання розкладаються до двоокису вуглецю, води і біомаси - гумусу
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 4
Полікарбонати (ПК) - група термопластів - складні поліефіри вугільної кислоти і двохатомних спиртів загальної формули (-0-R-0-C0-)n. Найбільше промислове значення мають ароматичні полікарбонати, у першу чергу полікарбонат на основі бісфенолу А, завдяки доступності останнього, що синтезується конденсацією фенолу і ацетону.
 
Свяжитесь с нами

   +38 (050)-039-13-78
   +38 (068) 222-68-07

   E-mail:
   taraplast.com@gmail.com
   erin.sushkova@gmal.com

   Украина,
   г. Днепр
   (Днепропетровск),
   ул. Журналистов, 7

   График работы:    Пондельник - пятница
   с 9-00 до 16-30


Схема проезда

Партнеры
Партнеры

главная | бутылка ПЭТ | банка ПЭТ | одноразовая посуда | что такое ПЭТ | преимущества ПЭТ | безопасность ПЭТ | статьи | карта сайта | контакты
 

ООО "Тарапласт", 2006 - 2010г. Все права защищены.