Тарапласт - ПЭТ тара
 
  Производство ПЭТ-тары, г.Днепропетровск   +38 (050)-039-13-78
укр рус англ
     Что такое ПЭТ?
     Бутылка ПЭТ
     Банка ПЭТ
     Одноразовый
      стакан
     Эксклюзивная
      продукция
     Преимущества ПЭТ
     Безопасность
     Статьи
     Партнеры
     Карта сайта
     Контакты

Партнеры

Рубрики статей
 • разное
 • ПЭТ-тара и упаковка
 • упаковка и хранение пищевых продуктов
 • властивості пакувальних матеріалів

По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

Реклама
Уборка, дезинфекция. Уборка квартир и офисов
farbe-nn.ru


главная > статьи > Використані пакувальні матеріали і навколишнє середовище, частина1

Використані пакувальні матеріали і навколишнє середовище, частина1

17 ноября 2014
 властивості пакувальних матеріалів

Використані пакувальні матеріали і навколишнє середовище

Коли пакувальний матеріал виконав свої функції, вже у вигляді відходів він нагадує про себе, утворюючи сміттєзвалища, які сьогодні є значною проблемою для людства. Слід також підкреслити, що оскільки щорічний приріст маси, наприклад, деревини складає 7·109 т, а біомаси в цілому більше 80·109 т, то стан і вивчення процесів біологічного характеру мають особливе значення у сфері життєдіяльності людини.

Посилюються вимоги та екологічні норми до якості продукції, що допускається на ринок ЄС. В ЄС задіяно близько 280 законодавчих актів щодо проблем забруднення повітря, води і ґрунту, управління відходами, екологічної оцінки, біотехнології тощо. За останні роки різко підвищилися екологічні вимоги до упаковки продовольчих і непродовольчих товарів, що поступово стають обов'язковими. Попередження забруднення навколишнього середовища використаною тарою і речовинами, які виділяються при її ліквідації і, особливо, шляхом спалювання, сьогодні виступає головним завданням.

На початку 90-х років минулого століття в ЄС щорічно вироблялося близько 50 млн.т пакувальних матеріалів і тільки 20% із них використовувалися повторно. В окремих країнах (Німеччина, Нідерланди, Данія) прийняті жорсткі екологічні норми щодо упаковки. Наприклад, у Данії в деяких випадках забороняється використання металевої тари; для фасування рідинних товарів вимагається повторне використання скляних пляшок.

Щороку в Україні накопичується близько 10 млн.т. (40 млн.м3) твердих побутових відходів (ТПВ), що розміщуються на 770 міських звалищах, з яких 80% експлуатується без дотримання запобіжних заходів щодо забруднення підземних вод та повітряного басейну (з постанови BP України від 5.03.1998 р. № 188/98). 4 сміттєспалювальних заводи (ССЗ) в країні знешкоджують не більше 1% загальної маси ТПВ.

Склад твердих побутових відходів відображується наступним співвідношенням:

- папір ~ 20 %;

- склобій ~ 20 %;

- деревина, гума, текстиль, пластмаси ~ по 5 %;

- органічні відходи (харчові рештки) ~ 30 %.

Бурхливий розвиток виробництва та споживання таропакувальних матеріалів, зокрема таких прогресивних та економічних як полімерні й комбіновані, різко загострив екологічні проблеми.

У США щорічно накопичується 200 млн.т ТПВ, з яких до 50% - відходи упаковки.

Відходи пакувальних матеріалів на одну людину становлять: в Японії - 400 кг; США - 260 кг; країнах Європи - 130 кг.

В Україні на початку 90-х pp. лише 10% відходів вторинних ресурсів знаходять застосування. 50% накопичених ТПВ займає використана упаковка, більша частина з якої - полімерна, зокрема ПЕТФ-тара. За даними галузевого сервера "Індустрія упаковки", терміни розкладання найбільш розповсюджених матеріалів в звичайних умовах коливаються від 1 місяця до 1 млн.років. Так наприклад: папір розкладається протягом 2-5 місяців, льняна тканина - 1-5 місяців; поліетиленові пакети від 10 до 20 років, пакет від молока - 5 років; сигаретні недопалки від 1 до 12 років, шерстяні шкарпетки від 1 до 5 років; шкіряне взуття від 25 до 40 років, нейлонова тканина від 30 до 40 років. Для повного руйнування жерстяної покритої оловом консервної банки потрібно близько 100 років. Банка з тонкого алюмінієвого листа повністю розкладається приблизно через 500 років! Пакети із ПЕ плівки руйнуються за 200 років. Скляна тара - 1 млн. років; пластмасова тара не розкладається.

Норми мінімальної утилізації для країн членів ЄС з 2005 р. збільшені у 2 рази і складають 22,5%. У Києві щорічно накопичується близько 1 млн.т сміття, з якого 160-170 тис.т спалюється, а 830-840 тис.т вивозиться на полігони.

Спалення полімерів призводить до утворення небезпечних сполук, насамперед діоксинів. Потрапляння їх в організм людини призводить до руйнування гормональної системи та захисних функцій. Головним чином страждають жінки та діти: збільшується кількість жіночих хвороб, зростає кількість дитячих смертей та кількість дітей-інвалідів, знижується народжуваність.

Через діоксинове забруднення останніми роками в Нідерландах закрито 4 з 12 діючих ССЗ, на реконструкцію решти витрачено майже мільярд доларів.

Орієнтовна допустима добова доза (ДДД) потрапляння діоксинів в організм людини, згідно положення про гігієнічне нормування діоксинів у воді і продуктах харчування № 142-9/105 від 05.7.91, складає 10 пг/кг (10-12 г/кг) маси тіла людини. В Україні ці нормативи не переглядалися, хоча у 1998 р. ВООЗ рекомендувала знизити ДДД діоксинів до 4 пг/кг маси тіла людини.

Крім того, виділений в результаті спалювання діоксид вуглецю веде до глобальних змін у біосфері - порушується тепловий баланс. За останнє століття СОг збільшилося на 10 %, причому основний приріст стався за останнє десятиріччя. Наприклад, у 1956 р. вміст С02 в атмосфері складав 0,028 %; у 1985 - 0,034; у 1989 - 0,035 %; отже за 33 роки відбулося зростання на 25 % від початкової величини. Накопичення СO2 в атмосфері Землі пов'язується сьогодні з так званим "парниковим ефектом". Цьому сприяє також накопичення СН4, CFCl2, N2O. Діоксид вуглецю не поглинає видиму і ближню ультрафіолетові частини сонячної радіації, а з іншого боку, інфрачервоне випромінювання Землі поглинається СO2 в атмосфері і не пропускається у космос.
Другие статьи на тему властивості пакувальних матеріалів
   Скотч-стрічки
Скотч (scotch - скупий, економний) - полімерна стрічка з нанесеним на одну сторону клеєм. Існує біля 1000 видів скотч-стрічки.
   Розтягувані плівки
Для пакування промислових і продовольчих товарів серйозним конкурентом термоусадкової плівки є розтягувана полімерна плівка, яка відома серед фахівців як стретч-плівка. Така плівка має певні переваги над термоусадковою у разі використання її для пакування
   Плівки, що термозбігаються
Великого значення набули термоусадкові плівки, які під тепловим впливом скорочуються (усаджуються) і приймають форму продукту чи виробу. Ефект усаджування забезпечується орієнтаційною витяжкою плівки без подальшої її термофіксації. Для термофіксованих плівок з поліетилентерефталату і поліамідів, неорієнтованих плівок з поліефірсульфонів характерні безусадко- вість і висока стабільність розмірів за підвищених температур.
   Металізовані комбіновані матеріали
Протягом останніх років під час конструювання багатошарових пакувальних матеріалів застосовують металізацію полімерних плівок, паперу.
   Комбіновані матеріали на основі паперу і картону, матеріали на основі алюмінієвої фольги
До групи комбінованих матеріалів належать папір і картон з полімерним покриттям. З полімерів частіше за інші використовують поліетилен, співполімери етилену з вінілацетатом (наприклад, ЕВА), співполімери ПВДХ, поліпропілен.
   Комбіновані та багатошарові пакувальні матеріали.
Останнім часом набули широкого використання комбіновані та багатошарові пакувальних матеріали , які є композиційними. Цей поділ композиційних матеріалів досить умовний.
   Біо-, фото-, і водорозкладані пакувальні матеріали
За остані десятиліття знаходять розвиток і широке використання пакувальні матеріали з біо- (БРП), фото- (ФРП) і водорозкладаних полімерів (ВРП). Це новий клас пластичних матеріалів, які після використання розкладаються до двоокису вуглецю, води і біомаси - гумусу
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 4
Полікарбонати (ПК) - група термопластів - складні поліефіри вугільної кислоти і двохатомних спиртів загальної формули (-0-R-0-C0-)n. Найбільше промислове значення мають ароматичні полікарбонати, у першу чергу полікарбонат на основі бісфенолу А, завдяки доступності останнього, що синтезується конденсацією фенолу і ацетону.
 
Свяжитесь с нами

   +38 (050)-039-13-78
   +38 (068) 222-68-07
   E-mail:
   taraplast.com@gmail.com
   erin.sushkova@gmal.com

   Украина,
   г. Днепр
   (Днепропетровск),
   ул. Журналистов, 7


Схема проезда

Партнеры
Партнеры

главная | бутылка ПЭТ | банка ПЭТ | одноразовая посуда | что такое ПЭТ | преимущества ПЭТ | безопасность ПЭТ | статьи | карта сайта | контакты
 

ООО "Тарапласт", 2006 - 2010г. Все права защищены.