Тарапласт - ПЭТ тара
 
  Производство ПЭТ-тары, г.Днепропетровск   +38 (050)-039-13-78
укр рус англ
     Что такое ПЭТ?
     Бутылка ПЭТ
     Банка ПЭТ
     Одноразовый
      стакан
     Эксклюзивная
      продукция
     Преимущества ПЭТ
     Безопасность
     Статьи
     Партнеры
     Карта сайта
     Контакты

Партнеры

Рубрики статей
 • разное
 • ПЭТ-тара и упаковка
 • упаковка и хранение пищевых продуктов
 • властивості пакувальних матеріалів

По вопросу размещения тематических статей на сайте обращайтесь на: uastainless@yandex.ru или по icq: 89364512

Реклама
Производство тележек для склада. Автосервисное оборудование.
plastictara.ru
Купить конференц систему. Проектирование, закупка и монтаж
avisualpro.ru


главная > статьи > Пакувальні матеріали і людина, частина 2

Пакувальні матеріали і людина, частина 2

17 ноября 2014
 властивості пакувальних матеріалів

Пакувальні матеріали і людина, частина 2

Показник токсичності продуктів горіння полімерних матеріалів - відношення кількості матеріалу до одиниці об'єму замкнутого простору, в якому газоподібні продукти, які утворюються при його горінні, викликають загибель 50% піддослідних тварин. Класифікація матеріалів за значенням показника токсичності продуктів горіння приведена у табл. 5.2.

При хронічній інтоксикації важливе значення має здатність речовини проявляти кумулятивні властивості, тобто накопичуватися в організмі і передаватися харчовими ланцюгами.

Таблиця 5.2.

У зв'язку з хронічним впливом сторонніх речовин на організм людини і небезпекою віддалених наслідків, важливе значення отримують канцерогенна (виникнення ракових пухлин), мутагенна (якісні і кількісні зміни в генетичному апараті клітини) і теритогенна (аномалії в розвитку плоду, викликані структурними, функціональними і біохімічними змінами в організмі матері) дія ксенобіотиків.

На основі токсикологічних критеріїв міжнародними організаціями ООН - ВОЗ прийняті наступні основні показники:

- ГДК (гранично допустима концентрація) - гранично допустима кількість чужерідних речовин у атмосфері, воді, продуктах харчування з точки зору безпеки їх для здоров'я людини. ГДК це такі концентрацій, які при щоденному впливі протягом скільки завгодно тривалого часу не викликають захворювань або відхилень у стані здоров'я, які виявляються сучасними методами дослідження, у житті даного і наступного поколінь.

- ДДЦ (допустима добова доза) - щоденне надходження речовини, яке не виявляє негативного впливу на здоров'я людини протягом всього життя.

- ДДВ (допустиме добове вживання) - величина, яка розраховується як добуток ДДЦ на середню величину маси тіла (60 кг).

Високотоксичними з'єднаннями, які мають мутагенні, канцерогенні і тери- тогенні властивості, є діоксини. Це є побічні продукти виробництва пластмас, паперу, утворюються вони у сміттєспалювальних печах, вихлопних газах авто тощо. Група діоксинів об'єднує сотні речовин, кожна з яких має специфічну гетероциклічну структуру з атомами хлору (брому) в якості замінників.

Структура 2, 3, 7, 8-тетрахлордибензопара-діоксина (ТХДД) включає два ароматичних кільця, зв'язаних між собою двома кисневими зв'зками.

При попаданні в навколишнє середовище діоксини інтенсивно накопичуються у грунті, водоймах, активно мігрують харчовими ланцюгами.

Для діоксинів не існує таких норм як ГДК. Ці речовини токсичні за любих концентрацій, змінюються лише форми їх проявлення. Діоксини мають широкий спектр біологічного впливу на організм людини і тварини. В малих дозах викликають мутагенний ефект, відрізняються кумулятивними властивостями, інгібіруючою або індуціюючою дією на різні ферментні системи організму. їх небезпечність дуже велика і не випадково діоксини і діоксинподібні з 'єднання відносять до групи супертоксикантів. Отже діоксини на сьогоднішній день - одна із самих страшних отрут з точки зору впливу на організм людини і її імунну систему і заслуговують на назву «хімічний СНІД».

Встановлення санітарних норм по діоксину в країнах світу базується на різних критеріях. У Європі, як основний, прийнято показник онкогенності (тобто за основу беруть можливість виникнення ракових пухлин), у США - показник імунотоксичності (тобто пригнічення імунної системи). Розрахунок ДДД (допустимої добової дози) ведуть так, щоб за 70 років життя в організм людини потрапило діоксинів не більше 10" г/кг в день.

До токсичних також відносять 14 елементів (зокрема, деякі важкі метали): Hg, Pb, Cd, As, Sb, Sn, Zn, Al, Be, Fe, Cu, Ba, Cr, Tl.

He всі вони є отруйними, деякі є необхідними для нормальної життєдіяльності живих організмів. Найбільшу небезпеку виявляють перші три елементи. Так, ГДК ртуті у повітрі - 0,0003 мг/м3, у воді - 0,0005 мг/л; свинцю у питній воді - 0,05 мг/л, ДДД - 0,007 мг/кг; ДДД кадмію - 1 мг/кг маси тіла, миш'яку - 0,05 мг/кг. Останній в залежності від дози може викликати гостре і хронічне отруєння, а разова доза 30 мг є смертельною для людини.

Основні полімерні матеріали та речовини, що можуть мігрувати під час контакту з харчовими продуктами, питною водою і напоями наведені на рис. 5.1, а їх характеристики у додатку 5.

Рис. 5.1. Речовини, що мігрують з полімерних матеріалів

Токсикологічність. Все частіше виникають проблеми, пов'язані з використанням полімерної упаковки для продуктів харчування. Так, встановлено, що ряд матеріалів, які використовуються, зокрема, для виробництва пластмасових контейнерів, можуть стати причиною серйозних захворювань, в тому числі на рак молочної залози. Появі і розвитку цього захворювання, на погляд експертів, може сприяти хімікат, який часто використовується при виготовленні пакованnthyня для продуктів з назвою бісфенол А (дифенинолпропан, хімічна формула С15Н16O2). За твердженням вчених Медичної академії Бостона, ця речовина з часом виділяється і осідає в організмі людини. Саме страшне у відкритті дослідників - заключення про те, що вплив "отруйної" упаковки може початись ще в утробному стані. Якщо вагітна жінка пила воду із пляшок, до складу яких входив, бісфенол А, то ймовірність, що згодом у її дитини проявиться захворювання на рак буде достатньо велика.

Згідно приблизним підрахункам, кожний рік в усьому світі для пакування харчових продуктів і напоїв виробляється 2,8 млн.т бісфенолу. При цьому загрожуюче збільшується кількість захворювань на рак. Ця обставина спонукала почати експертні дослідження для виявлення причин такого захворювання. Як наслідок, наприклад, Британські виробники вже відмовились від виробництва ємкостей, що містять бісфенол. Канада стала першою країною (2010 р.) яка занесла бісфенол А у список небезпечних речовин і відкрито заявила про його токсичність.

У США у 2010 р. був прийнятий на розгляд законопроект, який забороняє додавання цих шкідливих домішок, безпосередньо у пломбірувальні матеріали, пластикові пляшки, дитячі іграшки тощо. У 2011 р. Єврокомісією була проголошена заборона на використання хімічної речовини бісфенол А при виготовленні пластикових пляшок для дітей, у зв'язку з невпевненістю в тому, що дана хімічна речовина може негативно впливати на розвиток дітей і на їх імунну систему. Заборона на виготовлення дитячих пляшок з бісфенолом вступила у силу починаючи з березня 2011 р. а завезення і продаж -з червня 2011 р.

Раніше дослідники прийшли до висновку про те, що речовини під назвою фталати - ефіри фталевої кислоти, які використовуються у виробництві вінілової харчової упаковки, медичних трубок і дитячих іграшок - наносять шкоду розвитку статевих функцій у новонароджених хлопчиків. Шкідлива речовина 2-ЕНА була знайдена і в полімерних кришках для дитячого харчування вченими з університету Вюрцбург (Німеччина).
Другие статьи на тему властивості пакувальних матеріалів
   Скотч-стрічки
Скотч (scotch - скупий, економний) - полімерна стрічка з нанесеним на одну сторону клеєм. Існує біля 1000 видів скотч-стрічки.
   Розтягувані плівки
Для пакування промислових і продовольчих товарів серйозним конкурентом термоусадкової плівки є розтягувана полімерна плівка, яка відома серед фахівців як стретч-плівка. Така плівка має певні переваги над термоусадковою у разі використання її для пакування
   Плівки, що термозбігаються
Великого значення набули термоусадкові плівки, які під тепловим впливом скорочуються (усаджуються) і приймають форму продукту чи виробу. Ефект усаджування забезпечується орієнтаційною витяжкою плівки без подальшої її термофіксації. Для термофіксованих плівок з поліетилентерефталату і поліамідів, неорієнтованих плівок з поліефірсульфонів характерні безусадко- вість і висока стабільність розмірів за підвищених температур.
   Металізовані комбіновані матеріали
Протягом останніх років під час конструювання багатошарових пакувальних матеріалів застосовують металізацію полімерних плівок, паперу.
   Комбіновані матеріали на основі паперу і картону, матеріали на основі алюмінієвої фольги
До групи комбінованих матеріалів належать папір і картон з полімерним покриттям. З полімерів частіше за інші використовують поліетилен, співполімери етилену з вінілацетатом (наприклад, ЕВА), співполімери ПВДХ, поліпропілен.
   Комбіновані та багатошарові пакувальні матеріали.
Останнім часом набули широкого використання комбіновані та багатошарові пакувальних матеріали , які є композиційними. Цей поділ композиційних матеріалів досить умовний.
   Біо-, фото-, і водорозкладані пакувальні матеріали
За остані десятиліття знаходять розвиток і широке використання пакувальні матеріали з біо- (БРП), фото- (ФРП) і водорозкладаних полімерів (ВРП). Це новий клас пластичних матеріалів, які після використання розкладаються до двоокису вуглецю, води і біомаси - гумусу
   Особливості характеристик та структура полімерних пакувальних матеріалів на основі синтетичних полімерів, частина 4
Полікарбонати (ПК) - група термопластів - складні поліефіри вугільної кислоти і двохатомних спиртів загальної формули (-0-R-0-C0-)n. Найбільше промислове значення мають ароматичні полікарбонати, у першу чергу полікарбонат на основі бісфенолу А, завдяки доступності останнього, що синтезується конденсацією фенолу і ацетону.
 
Свяжитесь с нами

   +38 (050)-039-13-78
   +38 (068) 222-68-07

   E-mail:
   taraplast.com@gmail.com
   erin.sushkova@gmal.com

   Украина,
   г. Днепр
   (Днепропетровск),
   ул. Журналистов, 7

   График работы:    Пондельник - пятница
   с 9-00 до 16-30


Схема проезда

Партнеры
Партнеры

главная | бутылка ПЭТ | банка ПЭТ | одноразовая посуда | что такое ПЭТ | преимущества ПЭТ | безопасность ПЭТ | статьи | карта сайта | контакты
 

ООО "Тарапласт", 2006 - 2010г. Все права защищены.